| anonim_4396 a întrebat:

Am o curiozitate... Deci, ne-am despartit de vreo 3 septamani, in care el a fost cu alta si am vrut sa-i despart complicand lucrurile, el ajungand chiar sa mearga la mami sa-i spuna de "nebuniile" pe care le fac (gen ca beau, ca l-am inselat, ca ma uit dupa masini ) lucruri care l-au pus pe el in lumina buna in fata maicamii. Din acel moment l-am evitat incontinuu. Se apropia de un loc in care eram eu, il ocoleam, ne intalneam intamplator, intorceam capul si incercam pe cat posibil sa evit.Deseori vad ca se uita la mine asa ingandurat,dar nu zice nimic.
Aseara eram cu o prietena de-a mea si un prieten de-al lui in parc, la un moment dat a venit si el cu alt prieten, cand l-am vazut am salutat pe toti si-am plecat. M-au sunat, incercand sa ma convinga sa ma intorc, il auzeam pe el in fundal pe langa vocile prietenilor cum zicea ca-s salbatica, ca daca era mergeam si la un suc, sa nu fac asa si lucruri din astea.
Acum ziceti voi... e ok sa fac asa? Sa ocolesc, sa plec, sa evit? Ce parere isi face el? (stiti voi...l-as cam vrea inapoi!)

4 răspunsuri:
| buburuza2007 a răspuns:

Eu zic sa stai si sa infrunti situatia,nu o sa poti fugi la nesfarsit,asa ca prezenta lui nu ar trebui sa te mai deranjeze din moment ce numai sunteti impreuna,iar daca il vrei inapoi vorbeste cu el,dar dupa ce ti-a facut nu stiu cum ai putea sa stai cu el,dar asta e decizia ta,pana la urma ai dreptul sa te distrezi si sa te simti bine,ce conteaza ca e si el acolo,nu ai treaba cu el,plus ca din cate ai scris tu acolo, el si-a vazut de viata lui fiind cu alta, deci eu zic sa treci mai departe, nu e ultimul baiat, succes

| macelarik a răspuns:

Pai daca il tot ocolesti il faci sa se simta din ce in ce mai atras de tine si sa se zbata mai tare sa te aiba inapoi dar la un moment dat o sa il pierzi de tot asa ca daca il doresti inapoi mergi si vorbeste cu el(iti spun din propria experienta big grin)

| pyry a răspuns:

Hmmm ce pot sa iti spun daca el a mers si i-a spus lucrurile acelea mamei tale poate i le-a spus cu un scop...sa vada mama ta ca el isi da interesul pentru tine, si din moment ce el nu este langa tine mama ta sa aiba grija de tine si sa fie mai atenta la ceea ce faci tu si in ce anturajuri intri.eu iti dau un sfat sa mergi la el sa il intalnesti si sa stati de vorba.mult succes.

| jessikz0r a răspuns (pentru pyry):

Iuui ce dulce ai fost. El a spus lucrurile alea ca sa se razbune pe faptul ca eu am vrut sa-l despart de aia cu care era. Deasta a zis! Nu de prea multa dragoste fata de mine. Sti vorba aia, daca te iubeste nu pleaca! deci n-am sa ma bag eu in seama never ever happy