| marianaustroi a întrebat:

Am o întrebare pentru bărbați, dar vă rog fiți sinceri. Ii drept când o fată arată sentimente față de voi și vă arată ca vă place începeți să o ignorați?

O altă întrebare este care am pățit-o de multe ori deodată poate să-mi placă de un băiat fără să-i scriu nimic, fără să-i arăt semne iar după o perioadă când îmi pierd interesul el se îndrăgostește de mine, oare de ce e așa?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Barbatul ignora femeia care-i disperata sau obsedata, fiindca i se face greata de obsesia aleia si nu-i provoaca nici un fel de placere sau atractie, de aceea este indicat sa lasi barbatul sa faca primii pasi, niciodata femeia.

Cand nu sari tu pe barbat, atunci ai sanse ca el sa te observe si sa te placa si abia atunci iti poate arata oaresce interes.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu ignori o persoana care te iubește și pe care o iubești la rândul tau! Daca se întâmplă ce ai zis tu, cel mai sigur nu e atras de tine băiatul respectiv sau poate că el crede că nu va potriviți și preferă să te evite.

In al doilea rând, asta se întâmplă pentru că respectivii sunt respinși de toate fetele și apelează la tine pentru că știu că tu ești disponibila.