| JuliaR a întrebat:

Am o oarecare problema... ideea e ca in weekend-ul viitor trebuie sa plec intr-o excursie cu cativa dintre colegii mei! buuun! toate bune si frumoase! doar ca de cateva zile am o stare de spirit numai "buna" de excursie oh go on si vreau sa ies din starea asta de oboseala, melancolie si nervi.
intrebarea mea e cum?:-s si pana sambata am o saptamana destul de incarcata. daca aveti idei care sa ma ajute sa prind viata si sa revin la starea de spirit de petrecere pe care, de altfel, o am continuu (mai putin acum) le astept cu mare, mare drag! va puplove struck

Răspuns Câştigător
| Arrum a răspuns:

In timpul liber asculta o muzica care te relaxeaza s fa lucruri sau un lucru care te relaxeaza pe tine cel mai mult.Incearca sa te descarci de starile negative si sa te incarci cu stari pozitive din muzica si tot ce faci tu ca sa te relaxezi.Si gandeste-te la acea excursie ca fiind cel mai frumos si unic eveniment din viata ta care o sa ti se intample...Si nu uita, tu detii controlul sentimentelor tale impune-ti o stare de bine si fa tot ce vrei tu ca sa te relaxezi.Si toate lucrurile care te enerveaza si trebuie sa le faci gandeste-te ca este un mic pret pentru marea rasplata.Pe mine unii ca caracterizeaza asa:
Esti o mana de fier intr-o manusa de catifea.Mda... asta nu prea conteaza ca nu trebuie sa vorbesc de mine ci de tine.Idea este ca tu trebuie sa iti impui sa te simti bine si sa faci in asa fel incat sa te relaxezi cat mai mult si sa privesti aceasta excursie ca fiind ceva unic in viata ta si cel mai important moment din viata ta.

1 răspuns:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Încearcă să te odihneşti, să te amuzi puţin. Cinteşte bancuri, uităte la chestii amuzante pe internet. Cam atât îmi vine.