| petre_3712 a întrebat:

Am o prietena foarte buna si ne intelegem bine de cand neam cunoscut... de un an nu ne-am certat deloc(adica niciodata). imi spune ca ma iubeste foarte muulti si imi da de inteles ca vrea sa steie cu mine. imi face complimente si ma saruta si de fata cu prieteni mei si ai sai. dar cand vreau sa stau cu ea(o intreb si imi spune ca nu stie ca poate ne certam) ]
Ce sa fac?
Am d gand sa nu mai vb cu ea da imi este F draga.
ajutati-ma!
Multumesc:*:*:*

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu zic ca ii place situatia in care e... Si ca nu vrea sa fie cu tine... Ii place sa te aiba ca prieten. si profita sa te mai sarute din cand in cand dat fiind faptul ca nu te opui... Poarta o discutie sincera si deschisa cu ea sa vezi cum stau lucrurile, iar apoi ia o decizie in privinta ei. Succes!

| Antrax a răspuns:

Dai timp nu o grabi

| albastrel a răspuns:

Daca iti este dat sa fi cu ea cu siguranta vei fii... iubirile cele mai puternice eu consider ca se nasc din prietenii puternice...winking, bafta!

| alexdop21 a răspuns:

Pai, nu trebuie sa fii neaparat cu ea doar ca ti-e draga, trebuie sa simti ceva pentru ea, ma gandesc ca iti e draga pentru ca se poarta frumos cu tine si ca te rasfata, ce zici crezi ca merita incercat si sa risti o asa frumoasa prietenie? Crezi ca daca o sa fii cu ea o sa fie mai bine? Eu cred ca o sa fii dezamagit, asa ca las-o asa in prietenie si incearca sa te porti si tu cat mai frumos cu ea.

| Linda a răspuns:

Desteapta fata.

| speranza24 a răspuns:

Nu cred, ca dc nu o sa mai vb cu ea, este o solutie, din contra poti pierde o frumoasa prietenie,,, cel mai bine ar fi sa vb deschis unul cu celalalt si sa va spuneti exact ceea ce simtiti si ce vreti, sa fie foarte clar de la inceput, iar dc tu o vezi doar ca pe o persoana foarte draga si nu ca o posibila iubita, ar fi corect sa'i spui, asa nu'si mai face visuri.