| parausergiublog a întrebat:

Am pe faceebok niste fete dar hai sa le spunem fetite ca la varsta lor inca sunt micute, micute si rele sa spun asa. Fetitele astea se pozeaza in fiecare zi pe facebook si isi pun pe facebook cel putin 20-30 de poze iar pe langa asta unele mai au cate-un status de iubire de si poza plang iar de fapt ele au doar 14-15 ani.Se dau ranite pe facebook ca sufera din dragoste, posteaza 30 de poze pe zi etc.

Dupa parerea mea fetitele astea sunt bolnave cu capu nu stiu ce credeti voi dar eu asa cred, nici macar vedetele nu posteaza atatea poze pe facebook dar ele o fac pentru ca asa le place lor sa posteze foarte multe poze si sa primeasca like-uri.

Unele fete chiar exagereaza, posteaza niste poze aproape dezbracate sau cu haine foarte transparente doar pentru a primi multe like-uri iar dupa ce primesc cateva sute de like-uri intra 2-3 baieti in vorba cu ele care sunt mai mari decat ele cu cel putin 5 ani, baietii aia le vrajesc un pic asa cu stil cum stiu ei iar ele pun botu ca vai doamne el e major si o sa fie mandru cu el pe strada si se pot mandrii prietenelor lor cu noua cucerire si ca e mai mare.

Intrebarea mea este: mama lor stie ce fac copilele lor pe net? stie ce fel de poze isi posteaza pe facebook? eu zic ca habar nu au ce fac copilele lor pe facebook si ce poze posteaza.

Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar asta e adevaru sunt unele fetite care se cred mari vedete si isi posteaza 30 de poze pe net ca cine sunt ele...

Adevarat?

4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Este vina părinților deoarece nu le-au educat cum trebuie. Este normal ca la vârsta lor să caute atenție și să aștepte să fie băgate în seamă cu o întrebare gen: "Ce ai pățit, fată?".
Serios, chiar postează câte 30 de poze pe zi? Înseamnă că fac 5 poze pe secunde și nu se pot hotărâ pe care să o aleagă în ciuda faptului că toate sunt identice.

Apropo, cred că ai postat întrebarea la categoria nepotrivită. Cel mai bine era să postezi la "Conversații", nu la "Educație și Cultură Generală".

| minrest a răspuns:

Ce atention whores penibile. Nu am ce sa zic frate, iti dau dreptate.

| agirll a răspuns:

Sunt cu totul de acord cu tine! Parintii nu se mai ocupa de copii, iar asta duce inspre rau. Nu pot intra macar o zi pe Facebook fara sa vad ceva ce ai spus si tu mai sus. Mi-e frica de ce vor ajunge cand vor creste, daca de acum incep sa fie asa.

| Adde29 a răspuns:

Buna! Da este foarte adevarat ceea ce spui... cand or sa fie mai mari o sa-si dea seama si ele (sa speram). Din pacate nu avem ce face in legatura cu asta, decat sa ne inchinam si cu mana dreapta si cu cea stanga pentru ca desi cateodata ma amuza, cateodata ma ingrozeste si ma uimeste cand vad cat le poate duce capul. Ori isi vor da seama si isi vor deschide ochii cand cor fi mai mari ori vor continua pozand chiar goale pentru niste like-uri si crezand ca asa vor deveni populare. Asa este acum, moda 2015 din pacate. :-)