| SabinaRsT a întrebat:

Am si eu o problema. Imi place foarte tare de un baiat care e mai mare decat mine cu un an. E atat de dragut, dar e cu capul in nori cand vreau sa vorbesc cu el zice numai "da da" si cred ca o place pe cea mai buna prietena a lui.thinking Oricum mi-a spus ca sunt draguta nu stiu ce sa cred thinking ma puteti ajuta cu un sfat?happy

Răspuns Câştigător
| curiozitatea a răspuns:

Dabig grin
Atragei atentia.
Aratai cat de tare poti fii...
amuzanta.
si gaseste un subiect comun ceva ce chiar ii place.cum ar fi de exp filmelebig grin
funda?

6 răspunsuri:
| curiozitatea a răspuns:

Pai poate ca vrea sa te bagi in seama cu elsmug

| SabinaRsT explică:

Pai chestia e. ca in unele zile radem la scoala de numai putem si vorbim ogramada barfim impreuna si in alte zile debea daca ne zicem buna;-?

| SabinaRsT explică:

Daca il bag in seama nu putem vorbi despre noi decat despre cei din jurul nostru si plus ca el niciodata nu sta singur doar cu prietenii lui oh go on

| Diddy_5492 a răspuns:

Pai incearca si tu si nu il baga in seama, iar daca iti cere ajutorul sa il ajuti cu mare placere.
Prin nu baga in seama nu ma refer ca nu ar trebui nici macar sa nu il saluti ma refer la faptul ca ar trebui sa te comporti in asa fel incat sa nu apari in ochii lui : ''obsedata''.

Sper a te-am ajutat!
un an nou plin de surprize!
iti tin pumnii: sper sa il cuceresti!:*>big grin

| DaddySGirl a răspuns:

Nu e dragut, e un tampit baiii>big grin

| Zmeurik1 a răspuns:

Stai mai mult timp cu el, descopera hobbyurile lui si gaseste subiecte de discutie. Cere-i ajutorul, mai ales ca este cu un an mai mare ca tine si sigur a trecut prin materia de clasa ta ( bineinteles, asta daca nu e un prost big grin ). Cere-i ajutorul la teme, de exemplu "poti sa ma ajuti si pe mine la exercitiul asta, ca nu il inteleg" - ai inteles tu ideea. Daca are facebook, id de messenger vorbeste cu el, trimite-i commuri la poze dar nu in acces deoarece dupa aceea va crede ca esti vreo obsedata. Arata-i ca tii la el, cand are momente proaste sau cand e suparat du-te la el si consoleaza-l, intreaba-l ce s-a intamplat, chiar daca nu iti va spune. El va aprecia gestul ( inca o data, daca u e vreun badaran ). Altceva... ai incredere in tine, nu te lasa influentata de barfe. Si be yourselfwinking Succes big grin