| Alenaa a întrebat:

Eu sunt clasa a 10-a si cred ca m-am indragostit de un baiat care este a 9-a dar suntem de aceeasi varsta :X Nu mi-a placut asa de nici un baiat din liceu, toti sunt urâti sau aia care sunt mai frumusei sunt badarani. Dar el e si politicos asa si dragut :X Cred ca si el ma place. Problema este ca si prietenei mele îi place mult de el si ma simt prost. El învața jos si eu mereu ma duc pe jos in pauze pentru ca am mai multe prietene pe acolo. Cand am fost la o fata eu vorbeam cu ea si nu l-am vazut pe el prima data, apoi ea m-a dus intr-o parte si mi l-a aratat apoi am mers iar langa el si vorbeam cu ea. El se uita la mine din cap pana in picioare si m-a intrebat ce clasa sunt si mi-a spus ca sunt frumoasa foc :X eu i-am spus doar Mersi, m-am abtinut sa ii spun mai multe. Dupa am vazut ca prietena mea se cam suparase si m-a luat de acolo m-a tras de mana si cand am vorbit seara pe wapp mi -a zis sa nu mai vin pe jos ca îi iau toate șansele sau ceva de genu laughing si de atunci Au aflat cam toate alea care îl plac ca mi-a zis a sunt frumoasa si acum vin ele sus la mine ca sa nu mai cobor eu laughing dar vreau sa ma duc sa vorbesc cu el sad dar in acelasi timp nu vreau sa o supar pe prietena mea... Imi puteti da un sfat voi ce ati face in locul meu? Ati renunta la prietena/ prieten pentru un baiat/fata?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Sincer, tipa nu prea ti-e prietena. Tu ii esti mai prietena decat ti-e ea tie. Tu vrei sa renunti la baiat pentru ea, ea in schimb nu ar face asta. Asta nu-ti pune un semn de intrebare? Intr-o situatie de genul mi se pare cel mai ok fie sa renuntati ambele la baiat, fie sa ramana cu el aceea pe care o place si el. Nu e vina ta ca el te place pe tine si nu pe ea. Ar trebui sa accepte situatia in cazul de fata daca ii place de tine. Prima data da-ti seama daca chiar iti place tipul, voreste cu el pe Facebook de exemplu si vezi daca va potriviti si dupa gandeste-te ce faci mai departe. Poate iti dai seama ca nu-l placi cand porti cu adevarat o conversatie cu el si atunci da, ar fi pacat sa-ti pierzi prietena pentru o relatie de o saptamana sa zic.

2 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Cata bataie de cap pentru un simplu baiat care nici nu-l cunosti rolling on the floor.

| Elenaelly136 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te gândești la fericirea ta, daca respectivului băiat îi place așa tare de tine stai liniștită că va rămâne cu tine și nu cu prietena ta, iar daca va fi sa te aleagă pe tine prietena ta ar trebui să înțeleagă dacă îți este cu adevărat prietena alegerea lui și să nu se supere dacă așa a decis el!