| Eu3281 a întrebat:

Am visat azi-noapte,ca o sa mor și niște persoane din familie vorbeau despre înmormântare, iar in jurul meu erau multe persoane care țineau coroane in mana și se uitau la mine, semnifica ceva rau?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

E doar un vis. Nu, nu semnifică nimic. Nu toate visele sunt adevărate.

| Donsavas a răspuns:

Esti anxios. Visele sunt niste scenarii inventate inconștient de creier, asa cum le ai inventa tu treaz fiind.

| Kerre a răspuns:

Cu toţii visăm în fiecare noapte, dar nu ne aducem aminte decât 10% din ceea de experimentăm în vis. Visele sunt trasmise de creier, iar psihologii spun că reprezintă temeri sau experienţe reale şi nu previziuni, după cum susţin amatorii de paranormal.
Psihologii spun că toţi visăm în fiecare noapte, dar nu ne aducem aminte decât foarte puţin. „Fiecare persoană visează de mai multe ori pe noapte, dar nu ne aducem aminte decât 10% din ceea ce visăm. Dacă visele apar înainte de miezul nopţii sau ne trezim imediat după ce am visat, nu ne aducem aminte nimic. În general visele pe care ni le aducem aminte sunt cele care apar spre dimineaţă. Toate visele sunt manifestări ale creierului. Pot semnifica anumite temeri pe care le avem, anumite situaţii care ne stresează sau pur şi simplu o eliberarea a stresului. De multe ori noaptea procesăm ce am văzut sau ce ni s-a întâmplat peste zi. De aceea uneori ne apar în vis secvenţe dintr-un film pe care l-am văzut seara sau momente de peste zi