| GRoxxu a întrebat:

Anul acesta termin a8a.ura...dar nu stiu ce profil sa aleg, adica vreau ceva fara prea multa mate daca se poate si mai mult limbi straine sau ceva de genul asta.Ma gandeam sa ma duc la stiinte sociale dar nu stiu sigur.Voi ce ziceti? Ceva recomandari? Mersi!
P.S: Funda pentru cel care ma ajuta :-p

Răspuns Câştigător
| Izomer a răspuns:

Paii, daca iti place biologia, si astea, du-te la stiinte happy o sa faci si limbi straine acolo.

6 răspunsuri:
| monochrome a răspuns:

Mai bine filologie, ai si mai multe optiuni pentru facultate. happy

| crazyinlove a răspuns:

Filologie thinking

| Hieer a răspuns:

Parerea mea este ca ce-l mai potrivit este prof.filologie. Nu ai prea multa matematica.Si ai si limbii strainte garantat. Fundita?:*

| scalaru a răspuns:

Nu vrei multa mate? Pai daca vrei poti merge la Agricol sau la Industrial sau cea mai buna optiune este Forestierul. Acolo nici n-auzi de mate.

| Chupaaa a răspuns:

Hey, si eu tot a 8a termin. Profilul in care se face mai mult limbi straine e filologie intensiv engleza! din cate stiu euhappy Bafta la examen, si in alegerea profilului :*

| GRoxxu explică (pentru Chupaaa):

Mersi! la fel!tongue