| onlyblack7 a întrebat:

Astazi de 1 martie i.am dat unei fete de care imi place si prietenei sale cate o floare si un martisor
mi. a multumit, un kiss pe obraz si un zambet care nu prea stiu ce a insemnat
nu stiu de ce dar parca simt ca nu ma place sau...
nu stiu ce sa fac mai departe
noi vorbim de mult timp, dar nu i.am cerut niciodata sa fim impreuna desi i.am spus ca o plac mai demult si nu stiu cum s. o fac

3 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna.pai ar trebui sa ii pui cateva intrebari care sa iti dea un raspuns din care sa iti dai seama ce simte.dar magia nu este sa fii atent la ce iti spune, ci la felul in care iti spune sau in care te priveste.incearca.daca nu merge, intreab-o mai intai daca ii place de tine. poti sa o intrebi prima oara si daca vreti sa fiti impreuna, dar o fata poate sa fie cu un baiat si fara sa il placa deci ai grija si mult succes!

| onlyblack7 explică (pentru LarissaMouse):

Pai noi mai mult vorbeam de scoala si cand mereu spunea bravo bravo sau mai glumeam pe mess si radeam...
intr.un fel simt ca ma place si ca nu in acelasi timp
dar nu stiu cum sa o intreb
adica hei x vrei sa fi cu mine?
altfel
sau daca o intreb asa cand e momentu potrivit... ca nu o s.o vad pe strada si vrei sa fi cu mine

| LarissaMouse a răspuns:

Stiu ca atunci cand vine vorba de asa ceva este greu, dar trebuie sa te gandesti.tu o cunosti pe acea persoana.tu trebuie sa iti dai seama cum sa ii vorbesti.altfel,nu prea te poate ajuta nimeni.intreabati prietenii, poate stiu ei ceva.sau pune-i pe ei sa afle ceva.alta solutie nu vad.