| anonim_4396 a întrebat:

Barbatul de care ne place isi da seama ca suntem indragostite de el? ma refer daca isi poate da seama dupa privire (asta ma intereseaza foarte mult) dupa zambet. iar daca el nu ne iubeste isi da seama sau aceste gesturi transmise de noi sunt ignorate?

alte semne/gesturi care le facem cand suntem indragostite si le facem inconstient si de are barbatul isi da seama ca noi suntem indragostite cam care ar fi?

un barbat poate fi cucerit cu o privire si un zambet?
p.s barbatul are putin peste 30 de ani si nu e interes financiar ci pur si simplu iubire

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

DA, isi da seama dupa privire, zambet iar daca te ignora atunci e clar nu prea te place happy Dar poti schimba asta daca te dai mai mult pe langa el, adica mai mult timp, sa observe ca nu e ceva trecator ca tu chiar il iubesti cu adevarat, atunci isi poate schimba atitudinea fata de tine happy

Un barbat poate fi cucerit cu un zambet sau o privire numai daca esti si sexy, adica foarte sexy sau a pus el ochii pe tine inaintea ta happy
Succes happy

| FaraNume1245 a răspuns:

Daca e iubire, in adevaratul sens, isi poate da seama usor, adica ar trebui, are deja 30, a trecut prin multe. Eu la 15 deja imi dau seama daca unei fete ii place sau nu de mine dupa privire si zambet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"un barbat poate fi cucerit cu o privire si un zambet?" depinde de la om la om. cateodata un "simplu" zambet iti face ziua mai buna. sunt curios totusi de ce ai zis ca nu e vorba de bani, esti mica pe langa el?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exprima-te direct cand iti spui problema. Stim ca e vorba despre tine.

Conteaza cum te priveste acel barbat. Iti ignora privirile si zambetele pentru ca nu simte aceleasi sentimente pe care le simti tu sau pentru ca nu corespunzi cu modelul de fata de care e interesat. Sunt multe aspecte de care trebuie sa ti cont ca sa-ti dai seama. Lipsa ta de experienta in cunoasterea gesturilor prin care oamenii isi pot expune gandurile e absolut vizibila.
Un barbat poate fi cucerit prin semnalele tale de disponibilitate. Privirile si zambetele raman existente fara o anumita semnificatie in ochii interlocutorului. Nu stim cum ai fost privita sau care au fost raspunsurile lui cand i-ai zambit/l-ai privit. Doar tu poti sa dezlegi aceste aspecte. Noi nu te putem ajuta nici daca ne aflam langa tine.
Te-ai dat de gol cu ultima propozitie, ce o fi in capul tau, pustoaico.

| Jurje_Alexandra_1999 a răspuns:

Poate ca acest lucru te va surprinde, dar barbatii sunt foarte timizi atunci cand le place cu adevarat o femeie. De cele mai multe ori, barbatii evita un contact vizual direct, asta pentru simplul fapt ca nu stiu cum sa reactioneze daca ii privesti cu atentie. Asadar, daca surprinzi un barbat ca se uita la tine, dar isi schimba imediat privirea in momentul in care si-a dat seama ca l-ai observat, atunci fii sigura ca acel barbat te place, dar nu are inca curajul sa te abordeze.Trebuie sa intelegi ca un barbat nu zambeste pur si simplu la o femeie. In momentul in care observi ca cel din fata ta nu isi poate sterge zambetul de pe buze atunci cand te priveste, poti fi sigura ca intentiile sale sunt destul de serioase si ca ar putea fi putin indragostit de tine. Si tentativa de a zambi poate fi catalogata drept un semn ca te place, dar nu este sigur cum sa actioneze in cazul tau, daca are sanse sa te cucereasca sau nu.Barbatii pun foarte mult accent pe atitudine, iar daca sunt inalti, cu atat mai simplu. Daca observi ca barbatul din fata ta adopta o atitudine impunatoare si incearca sa isi scoata in evidenta pieptul si abdomenul, atunci poti fi sigura ca incearca sa faca o impresie buna in fata ta.

| anonim_4396 explică (pentru Jurje_Alexandra_1999):

"De cele mai multe ori, barbatii evita un contact vizual direct, asta pentru simplul fapt ca nu stiu cum sa reactioneze daca ii privesti cu atentie." cred ca ai intalnit prea multi baietasi de 14 ani. ea vorbeste de un barbat nu de un ciutan