| anonim_4396 a întrebat:

Barbatul de care ne place isi da seama ca suntem indragostite de el? ma refer daca isi poate da seama dupa privire (asta ma intereseaza foarte mult) dupa zambet. iar daca el nu ne iubeste isi da seama sau aceste gesturi transmise de noi sunt ignorate?

alte semne/gesturi care le facem cand suntem indragostite si le facem inconstient si de are barbatul isi da seama ca noi suntem indragostite cam care ar fi?

un barbat poate fi cucerit cu o privire si un zambet? sa spunem ca barbatul are 30+ de ani

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Depinde de cat de bine poti tu sa te controlezi si cat de atent la detalii e el. Un baiat de care imi placea si-a dat seama de acest lucru. De obicei cand persoana de care esti indragostita e prin preajma ai o anumite sclipire in privire, zambesti mai mult, te pierzi cand vorbesti cu el, devii mai tacuta sau din contra mai vorbareata pentru a-i atrage atentia.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Barbatul poate fi cucerit cu o privire si un zambet, dar nu orice fata il poate cuceri.trebuie ca aceasta sa fie genul lui, sa ii respecte tiparul si sa rezoneze cu bataile inimii lui.
daca este inteligent isi da seama, iar daca este foarte inteligent, foloseste in favoarea lui lucrul acesta si te trateaza cu indiferenta ca sa te topesti si mai tare de el.Mai apoi sa loveasca,direct la inima. Punct ochit,punct lovit.
Totusi, te poate trata cu indiferenta din mai multe motive.Cel mai plauzibil ar fi acela ca nu este interesat de tine.
Altul ar putea fi timiditatea.
Sau teama de a fi refuzat?
Fiecare fata reactioneaza diferit cand se indragosteste. Unele zambesc si lasa capul in jos, altele il evita pe baiat, altele se duc la el si incearca sa il cucereasca, altele zambesc si se uita pe sub ochi.