| pusitaaaa20000 a întrebat:

Buna,ajutaima va rog aici nu va cunosc si nu ma cunoasteti dar imi puteti da sfaturi nici celui mai bun prieten al meu nu pot sa-i zic asta.Eu sunt o fata calma in banca ei doar ca m-am saturat ca sa fie totul impotriva mea sa fiu certata niciodata nu fac bine nu mai suport imi vine s-o iau razna sa fac numai ce imi trece prin cap!
totul este impotriva mea(singuri care mi simt cel mai aproape sunt mama si prietenul si prietena mea cei mai buni scuze si tatal atat in rest0 nu stiu ce sa mai fac!

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu pune totul la suflet! Asa se intamla mereu cei buni nu au noroc si sunt luati de fraieri.

| Dany20 a răspuns:

Ai langa tine cele mai importante persoane din viata ta. Atata timp cat cu ei te intelegi grijile nu isi au rostul. Cel mai bun lucru pe care il poti face e sa fi indiferenta cu oricine te acuza ca gresesti. Pana la urma din greseli invatam si nu raspunde altcineva pentru ele decat tu, asa ca fi mai indiferenta. E viata ta, ti-o construiesti cum vrei.

| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca-i scris cam prea la modul general ceea ce ti se-ntampla si nu-mi dau seama ce sa zic.Cine-i impotriva ta? Cine te cearta, cine spune ca nu faci bine? Daca parintii-ti sunt alaturi si prietenii tai, parerea cui mai conteaza oare? Revino cu amanunte, te rog.

| vitaminastefan a răspuns:

Din ce spui, inteleg ca esti o tipa foarte calma la locul ei, nu cauti probleme si nu doresti sa fi implicate in ele fie direct sau indirect. Trece printr-un moment ce iti apasa psihicul, de ce? Pentru ca s-au acumulat cu timpul iar acum exercita o presiune prea mare asupra umerilor tai. Nu trebuie sa intelegi, doar sa iti menti calmul, ignora porcariile ce te inconjoara si adu-ti aminte atat timp cat tu te simti in pielea ta nu trebuie sa bagi in seama batjocura altora, vorbele, punele la "fund". Cat despre faptul ca iti este reprosat ca nu faci nimic bine, sincer? Fie ca ai facut totul sa fie bine si ti se spune acea afirmatie, fii calma si gandeste ca poti face mult mai bine, esti capabila de mai mult sau pur si simplu, ignora pentru ca persoana respectiva nu te valorifica cum ar trebui. Succes happy

| faster333 a răspuns:

Frate happy ce tare esti. mi se intampla des sfatul meu joaca metin2 ro tauruswinking