| cococococo a întrebat:

ajutati-ma va rog, e o intrebare cam stupida dar, nu am ce face! La anul viitor trebuie sa intru la facultate si stiu ca faza cu "vreau sa devin acrtita" ar fi trebuit sa dispara deja, dar tot mai vreau. Deci va rog sa-mi recomandati niste universitati de actorie, fie in Romania, fie in Republica Moldova! Mentionez nu am studiat nici un liceu, colegiu sau cerc de actorie. Multumesc mult de intelegere! Va pup: *

3 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

N-ai studiat nimic din actorie până acum, și vrei să intri direct la o facultate de actorie?
Și se mai întreabă lumea de ce noua generație de actori sunt vai de capul lor...
E ca și cum eu aș vrea să devin pilot de avion și să mă lase să pilotez din prima un Boeing 747, cu toate că nu m-am mai urcat niciodată într-un avion până acum.

| cococococo explică (pentru Wøodenpints):

De fapt stiu cite ceva din actorie, am participat si la piese de teatru, doar ca nu am fregventat ore de actorie happy
Oricum mersi, parerea ta, dar sa stii ca nu ma-u atins cuvintele tale atit de mult incit sa imi schimb parerea la ce facultate as dori sa imi continui studiile: ))

| Wøodenpints a răspuns (pentru cococococo):

Nici n-am intenționat asta. Una e să faci actorie ca profesie, alta e să joci în serbările de la școală și să te vezi actor.