| Mycutsa a întrebat:

Buna all! Am si eu o problema la tema de la romana. Am de analizat sintactic si morfologic cateva cuvinte, dar nu ma pricep. Cine ma poate ajuta? Primeste funda. Va rooogggg!

2 răspunsuri:
| babygyrl a răspuns:

Pai trebuie sa scrii :la substantive:cazul, ce fel de subst este, pers, gen, functia sintactica.
la verbe:timpul, modul, functia sintactica, felu lui, etc etc
la restul e cam la fel, mai cauta si pe net.
http://www.referatele.com/......ferate.php
Sper ca te-am ajutat, mai sunt multe de spus, daca imi trm id-ul tau poate te pot ajuta mai mult, cand am timp. Fundita?

| Baa_Cristi_1995 a răspuns (pentru babygyrl):

Lol nu am inteles nimic