| Larisa_5606 a întrebat:

Am 15 ani si nimeni nu ma place.Nu ma consider o mare frumusete insa nici o urata nu sunt, insa uneori chiar ma cred oribila cand vad ca nimeni nu ma baga in seama.

Toate prietenele mele au admiratori, primesc zilnic complimente numai eu ca fraiera nimic.

Oare gandesc gresit si ce sfaturi imi dati sa renunt la aceste ganduri?
mersi

8 răspunsuri:
| Angeline a răspuns:

In primul rand, nu ar trebui sa fi cumplexata, inca esti destul de mica, sau daca vrei sa te simti tu mai bine, incearca sa iti iei haine mai sexy, blugi mulati, un decolteu, un sutien cu push up, iti intinzi parul, te dai cu fond de ten, rimel, dermatograf, dar sa nu fie in exces, in limita bunului simt, sa nu creada lumea ca ai venit de la circhee hee... Si incerca sa pari mai matura, sa nu ai fite in cap, sa fi normala, dar in acelasi timp sa te controlezi de la copilarii in prajma baietiilor happy Stai linistita ca mai e timp happy

| TCosmin a răspuns:

Ce situatie. Aaaa nu.Sa nu iti faci griji de asa ceva.Mai bine admira tu un baiat, 2, 3 si uite asa se face treaba buna.Lucrurile o sa se rezolve de la sine.Da inca ceva tu ca fata trebuie sa fii foarte atenta cu gesturile tale. Poti fi taxata pentru asta.Trebuie sa faci in asa fel sa ii trimiti tu la baieti prin gesturile tale un mesaj(feminin,subliminal), prin care ei sa inteleaga,, de fapt ce le place lor sa inteleaga". Limbajul trupului la o fata este cel mai important.Adica eu sunt baiat si stiu asta.

| tagastatud_6576 a răspuns:

Tu gandesti gresit, sigur esti frumoasa, sa stii ca frumusetile sunt rare si greu de observat

| inutzza21 a răspuns:

Draga Larisa, daca esti pesimista nu faci decat sa atragi negativism asupra ta. daca tu nu te vezi frumoasa, cum poti cere ca altii sa te vada. O idee ar fi sa incerci sa schimbi ceva la tine, un machiaj nou, un alt stil de imbracaminte, incearca sa vezi ce au prietenele tale in plus fata de tine... daca te uiti in oglinda si iti place de tine, iti garantez ca si celorlalti le vor placea de tine. Daca imi urmezi sfatul te rog trimite un mesaj si zi-mi daca ai reusit ceva.
Succes

| Flokfighter a răspuns:

Am si eu aceeasi problema crying( si tot nu gasesc o solutie crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita.
Tie iti pasa de altii?
Crezi ca altcineva te v-a iubi mai mult decat mama/tatal tau?
Pentru ei nu esti urata sau altfel.Pentru ei esti perfecta.
Mai ai multi ani, lasa agatatu ca nu e de tine.
Si daca nu esti prea frumoasa si ce daca?
Crezi ca frumusetea conteaza? Nu.Nu furmusetea exterioara si cea sufleteasca.
Poti fi un om ff frumos dar daca ai un suflet de bestie e in zadar.
Poti fi un om nu prea frumos dar daca ai suflet bun, asta iti v-a ajuta in viata.
Nu conteaza cum arati. Conteaza cum te comporti si ce fel de om esti.
Mult noroc.

| al3x15 a răspuns:

Ia id meu si mai discutam alex_smecheru284winking

| petrec a răspuns:

Gandesti total gresit crede-ma daca nu mai acorzi atata importanta lucrului astuia ai sa vezi ca de fapt multi baieti intorc capul dupa tine stai calma ai 15 ani :* bafta