| Persoanata416 a întrebat:

Am aproape 17 ani am o relație de un an, iubitul meu are 19 ani si ne intelegem foarte bine. Dar el vrea sa facem dragoste iar eu sunt timida! Sunt inca virgina si sunt foarte curioasa cum este sa fac dragoste. Eu i-am zis ca vreau sa se întâmple asta într-o casă dar el a zis că nu avem unde şi a zice tot de maşină... ce să fac?:/ ( rog seriozitate)

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand asteapta pana devine sigur din punct de vedere medical, adica dupa 17 ani si jumatate. In al doilea rand, discuta cu parintii tai, daca vrei sa faci sex inaintea majoratului. In al treilea rand, gaseste-ti un ginecolog si discuta inainte cu el.
In ultimul rand, fa din primul tau act sexual ceva special si frumos, o amintire minunata. Prietenul tau, daca te doreste, sa faca bine sa faca ceva romantic, nu sex in masina, de parca ai fi agatata de pe centura. Nu zic nu, intr-un cuplu casatorit, una mica in masina poate fi interesanta, dar pentru o tanara la inceput, este trist si injositor sa fie tratata asa. Trebuie sa fie o casa curata, un pat confortabil, un loc in care sa faceti dus (banuiesc ca nici u vrea sa va spalati imadiat inainte si imediat dupa sex, ca tot omul), in care sa stai de vorba, sa aveti un preludiu dragut, sa fiti 100% relaxati. Nu o masina in care este incomod, stramt, murdar (oricat ai spala-o, nu e ca un cearsaf proaspat spalat si calcat), frig si in care va poate intrerupe cineva oricand. Ca sa nu mai zic ca te vei gandi mereu ca esti tratata ca o profesionista foarte ieftina de pe centura (ca una care cere mai mult de 15 lei pe actul sexual nu ar accepta sa faca sex in masina), ceea ce este intrutotul adevarat.

| OoBunnyoO a răspuns:

Prietenul tau este normal la cap? Cum sa iti propuna sa faceti dragoste in masina avand in vedere ca pentru tine va fi prima data si avand in vedere ca esti timida?

Pentru tine va fi oricum o experienta stresanta. Nu realizeaza chestia asta? Nu isi da seama ca va fi un stres in plus sa faceti in masina?

Inteleg, daca aveai deja experienta. Dar nu faci o astfel de propunere unei despre care stii ca este virgina si la care tii.

Puteti sa o faceti la el acasa, la tine acasa cand nu sunt parintii. Sau daca nu, rezervati o camera la hotel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să îi tragi un pumn în ochi! Apoi să pleci frumos, cu capul sus şi nici bună să nu îi dai.

| Teo29 a răspuns:

Informeaza-te foarte bine daca iei aceasta decizie in legatura cu folosirea prezervativului de iubitul tau, nu uita ca la un moment de maxima iubire puteti face `dragoste si sa ramai insarcinata.

Preventia e cea mai buna solutie, in opinia mea zic sa nu te grabesti prea tare, asteapta momentul cu adevarat potrivit si cu persoana potrivita.

| Zedge a răspuns:

Eu zic asa si ar fi bine sa-mi urmezi sfatul daca vrei sa fie bine:
Mai bine iti vezi de treaba si ii spui ca nu esti pregatita inca, nu face ceva ce s-ar putea sa regreti toata viata.

| antoniaidk a răspuns:

Puteti merge intr-o camera de hotel,sau pe strada, noaptea, in cel mai rau caz. puteti merge acasa la el sau la tine, bineinteles, daca va ascundeti bine urmele laughing