| anonim_4396 a întrebat:

Bună,am și eu o întrebare.M-am cunoscut din întîmplare cu un băiat mai impetuos.A început să se comporte urît cu mine, mă numea cu diferite cuvinte..Credeți că un băiat poate să se comporte așa cu o fată dacă o place?sadsadsad

Răspuns Câştigător
| ambicio a răspuns:

Nu fi trista, daca este un needucat lasa-l in lumea lui. Priveste spre baieti cu cei 7 ani de acasa care au un comportament frumos fata de tine. Categorig nu te place, este un nesimtit.

| anonim_4396 explică (pentru ambicio):

Mersi mult, mai încurajat foarte multhappy

| ambicio a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu mare placere

6 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Inainte de a te simti placuta trebuie sa te simti respectata, cum sa te placa daca nu te respecta? Chiar daca te place dar nu e educat si se comporta cu tine cum se comporta cu un tigan cum te apreciaza el pana la urma? Problema nu e el, esti tu, pentru ca tie iti place de el din anumite motive si nu stii ce sa faci. Te evaluezi ca pe un obiect de unica folosinta? Cand cunosti un baiat el trebuie sa fie bine crescut si sa respecte si ultima baba cersetoare de pe strada ca sa ai indicii ca e ceva de capul lui. Daca el se poarta asa cu tine, cu mama ta cum s-ar purta? Ai curaj sa-l prezinti prietenilor sa te faca de bacanie sa nu mai faci nici 2 lei in fata lor? Ce baiat rational si cu bun simt va mai fi interesat de tina daca te vede cu asa un specimen? Tine minte - Cati bani dai tu pe tine tot atat dau si ceilalti.

| anonim_4396 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Mersi de sfaturihappy

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa-l uiti repede nu-i asa greu. Daca in viata nu-ti faci ordine singur cine are sa-ti faca? Daca cineva nu e in stare si nu are la indemana niste vorbe frumoase macar ce este dispus sa faca pentru tine in conditiile in care o relatie este atat de complexa si are nevoie de atatea ca sa functioneze bine? Cand toate sunt ok si mai apar probleme dar daca e asa de la inceput e clar ca pe un asemenea om nu se poate baza nimeni, stii si tu dar asteptai o mica incurajare ca sa-ti fie mai usor.

| UnBroken2016 a răspuns:

Cand placi o persoana nu o faci sa se simta prost. E la mintea gainii asta.