| anonim_4396 a întrebat:

Am intrat clasa a9a si colegii pe care ii am sunt mult mai diferiti fata de cei pe care i-am avut pana acum si mi-e frica ca nu imi voi face prieteni. Aveti niste sfaturi? Si va rog sa nu spuneti "doar fii tu"

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta ziceam si eu in a 9a, nu vorbeam cu nimeni, dar sa vezi ce frunos va fi duoa ce va cunoasteti, in a 11 a pot zice ca ne am acomodat complet, iar acum in a 12 sunt sigur ca o sa fie de neuitat. Iti vei face sigur prieteni, desi nu vor fi ca cei din generala va fi frumos te asigur

| vanilla80 a răspuns:

Doar fii tu! De ce? Daca nu te accepta, pleaca.

| F12345 a răspuns:

Îi cunoști? Sau de ce spui că sunt diferiți? Este normal să nu-ți placă toți colegii,spre exemplu eu în prima mea zi de liceu m-am certat cu o fată,dar asta nu m-a deranjat.Văd că știi că trebuie să fii tu însăți,în prima zi vei face cunoștință cu ei și cu siguranță vei putea să-ți formezi o parere despre majoritatea, fii prietenos/asa iar pe parcurs vei vedea ca o sa va cunoasteti mai bine si o sa va imprieteniti, chiar daca nu cu totii, te vei imprieteni cu persoanele care se potrivesc caracterului tau si care iti plac tie, ai 4 ani la dispozitie sa-i cunosti si sa-ti faci o parere complexa despre toti, iar pe parcurs o sa fie totul bine, nu trebuie sa te temi in legatura cu acest aspect.Bafta!

| Anooonimmm21 a răspuns (pentru F12345):

Nu i-am cunoscut in persoana, am vorbit pe grupul clasei. Multumesc! happy