| Band12Nikki a întrebat:

Buna!
Am o intrebare.
Ce le place adolescentilor sa citeasca pe un blog?
De ce sunt interesati?
Dau fundita pentru cel mai bun si complex raspuns.

Răspuns Câştigător
| MTSimo a răspuns:

In general adolescentii ( noi ) cautam sa citim cat mai multe chestii inspirate din viata reala. Ceva de dragoste, prietenie, aventura. chiar si despre cearta
De exemplu verisoara mea are blog cu povestioare despre viata unui personaj, liste cu ce sa faci in viata, chestii care sa te ajute. gen : Pasi pentru a deveni un om mai pesimist, cum sa inveti mai usor s.a.m.d
Funda?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Adolescentii sunt visatori. Si unde alt undeva sa gasesti ceva interesant pentru ei decat pe bloguri.
Pe blog sunt spuse multe idei ale altor adolescenti in genera, si isi impartasesc emotiile si gandurile. Doar un adolescent stie ce vrea un alt adolescent nu?
Asta e parerea mea. Eu asta as vedea. Tu ce crezi? Presupun ca esti adolescent{a}.

| Band12Nikki explică (pentru DoarBogdan):

Da. Dar fiecare adolescent are opinii diferite. Fiecare cauta si este interesat de lucruri diferite. Este adevarat ca toti vor sa citeasca cam aceleasi subiecte. Dar nu toti. De aceea am vrut sa vad si parerea altora.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Band12Nikki):

Pai bineinteles ca nu toti. Asta e la fel ca genurile muzicale happy

| Divy a răspuns:

Simplu adolescenţi tehnologie, modă glume. sunt interesaţi pentru că în loc să-şi petreacă timpul afară se orbecăiesc la calculator şi caută ceva interesant de citit ^_^ cei cărora le place asta.
Sau li se pare viaţa interesantă a unora e şi asta o chestie mai rebelă happy