| sonydj a întrebat:

Am o prietena de 2ani aproape si totul este perfect intre noi...eu sunt clasa a 8a, ea a 9a. Ne-am cunoscut pe net, nu este de la mine din oras dar sta la 40km si are rude la mine in oras, ne vedem destul de des. Relatia noastra merge struna...ne-am inceput si viata sexuala...totul este ok. Problema mea este ca.am o colega in clasa...de cand suntem mici, adica din clasa a1a suntem mai apropriati... vorbesc foarte des cu ea.ne intelegem foarte bine, ca fratii. Inainte sa fiu cu actuala ma chiar dadeam la ea... o placeam... dar, acum, ma simt atrasa de ea si o visez noaptea...nu orice vise...ci din astea eroitce. In fine, eu nu vreau sa-mi tradez prietena, vreau sa am un viitor cu ea si vreau sa scap de colega asta, sa o scot din capul meu pana nu fac o prostie...ca am fost tentat de mai multe ori...prietena mea o cunoaste...nu se prea impaca cu ea dar in fine. Deci, ce sa fac sa mi-o scot din cap? Eu chiar o iubesc pe actuala si nu vreau sa o ranesc...mai bine mor... face atatea pentru mine si ma face sa ma simt cel mai frumos, cel mai iubit cel mai...nu stiu. Eu nu arat nici prea bine fizic... ea e "fotomodel", adica, 90.60.90... Va rog ajutati-ma...sad Am mai pus odata intrebarea dar astept de vreo 1zi jumate si nu a fost publicata...

Răspuns Câştigător
| Orannginna a răspuns:

Ai spus ca ai o relatie frumoasa cu fata cu care esti, ca va merge excelent, ca va intelegeti si va sprijiniti, te iubeste (denota), o iubesti. Ce altceva ti'ai mai putea dori? Las'o pe colega ca ai avut destule sanse sa fii cu ea daca asta ai fi vrut cu adevarat, dar din cate vad eu tu tii cu dinti de relatia ta cu toate ca'ti mai zboara gandu' un pic. Incearca sa ai grija de prietena ta, nu o face sa sufere, nu lasati monotonia sa intervina intre voi si cred ca totul va fi ok. happy

5 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Mai ce sa iti spun...sincer.si eu am fost in aceasta situatie.si am facut o chestie.nu stiu cat de multumit vei fi...eu am cautat motiv de cearta cu respectiva persoana, si de atunci nu stiu nu am mai vorbit deloc cu ea...nici daca am avut ceva de discutat cu ea.nu ma mai baga in seama...asa ca trebuie sa faci ceva.pana la urma. e viata ta.si daca respecti pe cel de langa tine, esti un om de nimic, si in plus daca tu esti a 8-vei reusi daca nu vei fi multumit de sfatul meu, e ultimul an care mai trebuie sa mai suporti asta. ori faci ceva... ori suporta ca un barbatwinking

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pe langa faptul ca ai inflorit descrierea...
Te intreb: Dai pasarea din mana in schimbul celeia de pe gard?

| fabiola a răspuns:

Mai baiatule, daca chiar o iubesti scoate-ti tampeniile din minte si lasa tentatiile! Dragostea e pentru doi!

| Corinne a răspuns:

Pai. daca tu ai hotarat sa ramai cu actuala.atunci incearca sa nu o ranesti. din cate ai scris tu imi dau seama ca te iubeste. iar colega asta a ta.ca sa o scoti din minte.ar trebui sa vorbesti cu ea mai putin.adica strictul necesar.ca intre colegi (fara pupaturi, atingeri sau mai stiu ce ) gandeste-te la prietena ta.la clipele frumoase petrecute impreuna si astfel.cred,nu vei mai avea timp sa te gandesti la colega ta.
Bafta!

| sonydj explică:

Multumesc de raspunsuri happy