| FuckMyLife a întrebat:

Am si eu o problema, sper ca ma puteti ajuta. Imi place de un baiat, care are caracterul apropiat de mine. Prima oara cand am vorbit pe mess aveam multe subiecte de discutie si eu cel putin nu imi era jena sa vorbesc cu el. I-am spus ca il plac, si peste o saptamana mi-a spus si el ca ma place. La un momentdat am inceput sa vorbim foarte foarte rar, si doar el ma baga in seamna. Incet incet, conversatia noastra pe net era doar "hey,ce faci, bine". Dupa cum am vazut el vroia sa ma bage in seama si eu la fel doar ca prostia mea m-a facut sa ma indepartez de el. Acum vorbim mai mult in viata reala, si am vazut ca vorbeste cu alta fata chiar daca inainte imi spunea ca sunt singura fata pe care o baga in seama, dar totusi. Ma cam ingrijoreaza...

Răspuns Câştigător
| DnZuuL a răspuns:

Daca el mintea cand ti-a zis ca te place cred ca tiai fi dat seama cel putin aveau un sentiment ca ceva nu este in regula. Daca iti place cu adevarat de el si vreti sa fiti impreuna atunci nu renunta atat de ushor..adik stiu ca o sa-ti fie cam greu.dar mergi mai departewinking succes

6 răspunsuri:
| Pufffx a răspuns:

Spune-i si tu c aai trecut printr-o perioada imi aiurea si de aia nu ai mai vorbit cu el si ca acu vrei sa vorbiti ca la inceput.Si daca iti mai place de un baiat si ai oportunitatea de a fi cu el nu o mai rata.

| FuckMyLife explică (pentru Pufffx):

Pai el zice ca suntem oarecum impreuna dar...nu cred asta. Mereu cred ca vrea sa ma evite chiar daca nu e asa si ca de fapt minte ca ma place.

| DiiiaDy a răspuns:

Incearca sa discuti cu el si sa-i explici ce s-a intamplat cu tine, intreaba-l daca vrea sa incepeti o relatie, daca nu vrea uita-l nu-ti bate capul, baieti sunt cu carul iar tu bag mana in foc ca esti foarte tanara.

| ionghidonHD a răspuns:

Poate este influentat de prieteni sau colegi/e.Stai de vorba cu el intr-un loc mai linistit (bar, cafenea, si etc) unde puteti avea o convorbire despre relatia voastra fa tu acel pas

| FuckMyLife explică:

Si va rog, seriozitate.