| 789asd a întrebat:

ce poti face acasa cind te plictisesti?

Răspuns Câştigător
| CapitanPufuletee a răspuns:

Woow, mai bine intrebai : ce nu poti face. Te joci cu animalele de companie, chemi un / mai multi prieteni cu care sa stai, sa te joci jocuri video, sa ascultati muzica, sa citesti ceva interesant si care sa te tina in suspans pentru a scapa de plictiseala, sa te plimbi prin curte sau pe afara, sa dormi, sa mananci laughing, sa re uiti la poze vechi si sa razi din orice (: si nu uita ca mereu exista internetul : uite-te la un film, stai pe youtube si urmareste niste canale ineresante, danseaza pe muzica tampita pentru toti stim ca uneori vrem sa facem asta;-) Succes!

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Te poti uita la un film sau serial, asculta muzica, desena, picta, face fotografii, gati, face curatenie, citi, scrie (poti incepe un jurnal, de exemplu), dormi etc.

| Pricked a răspuns:

Să te uiţi la pereţi. Devin interesanţi când îţi concentrezi toată atenţia asupra lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*Asculti muzica,dansezi,canti
*Te uiti la filme,seriale, animeuri, faze comice pe net
*Te uiti la tv
*Faci curatenie
*Pregatesti ceva de mancare
*Citesti o carte
* Te joci cu animalul de companie, il hranesti
* Desenezi, pictezi ceva...
*Daca esti fata -te coafezi si aranjezi happy
*Raspunzi la intrebari pe TPU sau intri pe facebook sau alta retea de socializare si vorbesti cu prietenii. daca nu ai cont iti faci...

| Pinocchio a răspuns:

Curatenie.

| HDeNiSaR a răspuns:

Curat in casa- te face sa te simti bine!
poti citi si de asemenea sa asculti muzica!

| MikiRozy a răspuns:

Cauti un film interesant, stai pe facebook. vorbesti la telefon, te joci un joc. de exemplu cs 1.6 laughing)