| LauraPaty a întrebat:

Cea mai buna prietena a mea e suparata de vreo doua saptamani si nici nu vrea sa imi spuna de ce. Am incercat sa ii spun tot felul de chestii sa o impac dar nu functioneaza. Zice ca mi-am pierdut ultima sansa. Dar nu imi pot imagina de ce e suparata. E super super suparata! Vine scoala si ne vom vedea in fiecare zi si toate fetele stau pe langa ea si din moment ce e suparata, nu pot sa stau nici cu alte fete pentru ca ar insemna sa stau pe langa ea si cred ca ar pleca sau m-ar goni, atat de suparata e. M-am gandit sa ma duc maine la ea acasa, dar nu stiu cum dar niciodata nu e momentul potrivit. Cand ii scriu mesaje nu imi raspunde intentionat ori ma refuza mereu sa ne impacam. Iar ultima oara cand m-am vazut cu ea era perfect normala deci chiar nu pot sa stiu de ce e suparata. Ce as putea sa fac sa ma impac cu ea? Chiar ma simt rau sa stiu ca nu e prietena mea.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu mai sta atâta după fundul ei, e clar că nu ține la această prietenie din moment ce nu e sinceră și nu spune care e motivul supărării sale. nu mai fi așa insistentă, dacă vede că te pierde și chiar îi pasă, te caută ea. la școală, chiar dacă nu îți vorbește, asta nu înseamnă că nu vei avea cu cine să stai. dar, mai mult ca sigur o să vă împăcați, o să vă vedeți zilnic, nu te poate ignora tot timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuza-ma, nu vreau sa jignesc, dar nu cred ca e normal sa incerci sa te impaci cu ea sau sa vezi care e motivul suparari ei timp de aproape doua saptamani! Daca nu a vrut nici sa-ti spuna macar ceva, nici din prima, nici din a doua si nici din a treia oara, atunci las-o balta frate, fii tu indiferenta si atunci cand va veni ea la tine, intreab-o daca-i vine bine, ok? Si ce daca aveti prietene comune si nu o sa mai stai nici cu alea, tu nu trebuie sa depinzi de o persoana, ok? Si nici chiar de inca cateva! Mi-se pare stupid sa-ti faca asta, e aiurea zic eu, iar cele lalte, nu sunt decat niste prefacute, nu prietene, nu e normal sa tina doar cu una dintre voi, normal era sa incerce sa va impace! Daca tot nu esti lamurita si chiar vrei sa-ti dai seama, gandeste-te bine cu ce ai fi putut sa o superi sau intreaba pe cineva din anturajul vostru. Sper ca te-am ajutat. happy

| MariaMary122333 a răspuns:

Buna!
Pai, eu cred ca s-a plictisit de tine, sincer, nu pune atat accent pe prietenia asta. Eu zic ca ai fost prea bagata pe chestiile aste, vezi-ti de scoala, prietene o sa ai tu.