| CrissTina6 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu o compunere pornind de la afirmatia : Nervii nu sunt o strada cu sens unic.

Răspuns Câştigător
| lovecats123 a răspuns:

Expresia data nu se refera la nervi in sine ci la urnarile lor.Adesea se intampla ca din cauza nervilor sa ne pierdem rationamentul corect si spunem multe lucruri/sau facem diferite fapte pe care le regretam mai tarziu.Dar faptul a fost deja consumat, nu ne mai putem intoarce cuvintele ca pe o strada cu sens unic.In concuzie, cuvintele spune la nervi nu mai pot fi retrase niciodata. Sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| Porcusorul a răspuns:

Credeai ca exista pampasi care-ti fac tema pentru scoala? laughing

| CrissTina6 explică:

Porcusorul....nu vreau să-mi facă nimeni temele, am nevoie doar de câteva idei.
Decât să comentezi aiurea, mai bine taci!

| Porcusorul a răspuns (pentru CrissTina6):

Daca tie nu-ti trece vreo idee prin cap...

| CrissTina6 explică:

Lovecats123
Multumesc!