| SandraPparalelipipedop a întrebat:

cunoasteti o metoda de slabit 10kg, in maxim o saptamana?
Bineinteles in afara de infometare, pastile etc.
Am incercat o dieta cu apa, insa rezultatul n-a fost miraculos ci groaznic, deoarece mi s-au umflat mainile si picioarele.
Portia de mancare o reduc zilnic..paine,carne,lapte,oua si dulciuri nu mananc deloc.
Cunoasteti un aliment minune?

Răspuns Câştigător
| annnagyaa a răspuns:

10 kg in maxim o saptamana? Tu stii ca sunt persoane carora, prin sport si alimentatie corecta neintrerupta, le trebuiesc cam 2-3 luni, sau chiar mai mult, sa slabeasca atat?
Te inteleg. Si eu am trecut prin d-astea si imi puneam sanatatea in joc doar ca sa slabesc cat mai repede. Dar cand reactiile adverse au venit nu prea mi-a mai placut ideea. Daca esti fata, stii ce dezechilibru hormonal iti poti creea? Sau multe alte chestii nasoale. Si 10 kg pe saptamana... Pielea se lasa fara dar si poate daca e vorba de o varsta mai inaintata.D-abia daca e admis 10 kg pe luna si asta pentru sportivii de performanta.

10 kg pe luna DA. E ok, e convenabil atata timp cat e vorba de o varsta ce nu depaseste 30-35 de ani pentru ca organele nu vor mai face fata iar pielea va atarna in asa fel incat doar operatia ar mai putea ajuta. Ce iti recomand eu? Poti sa iti setezi un program cu ce sa mananci. DAR, daca vrei 10 kg intr-o luna trebuie sa stii ca trebuie sa consumi cu muuuult mai putine calori decat este normal pentru a te mentine. NU ITI RECOMAND SA FACI ASTA...dar incerc sa te ajut. Mananca cat mai multe legume si moderat fructe si proteine. Asta nu inseamna ca trebuie sa le excluzi! Iti recomand o perioada de 2-3 saptamani de detoxifiere unde mananci doar anumite fructe si legume si foarte multa apa! Mult succes si sanatate. Ai grija de sanatatea ta ca nu o sa realizezi cat de importanta e decat cand o vei afecta!

15 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Nu, nici macar infometarea nu te face sa slabesti in ritmul asta.

Singura posibilitate e infometare + exercitii cardio si o sa dai jos multa apa (poate 3 kg) si o sa slabesti poate inca 3 kg dar exista posibilitatea sa ajungi la spital.

10 kg se dau jos in 2 luni cu o dieta dedicata + exercitiu fizic.

| WaterDrop a răspuns:

10 kg in MAXIM o saptamana? Ok..sa vedem.Iti poti taia o parte a corpului de care nu mai ai nevoie, asta ar rezolva problema ta.

Sauuuuuu poate daca ai renunta la toate dietele "minune" pe care le-ai urmat inainte sa ajungi aici cu aceasta intrebare si sa intelegi ca nu exista alimente minune sau pastile care sa scurga mancarea in exces de la masa de Pasti, Craciun si in general ultimii ani, ci doar un regim de viata (mda, din cel care trebuie sa-l urmezi toata viata de acum incolo) bine gandit si respectat, completat cu miscare zilnica.Cand nu faci un lucru bine sa stii ca se strica pe viitor si vei ajunge iar la aceiasi problema de acum, fa`o corect de aceasta data.

| SandraPparalelipipedop explică (pentru WaterDrop):

Domnu, va inteleg intentia cu care mi-aiti scris aceste randuri.
Intrebarea mea este insa, CARE sunt metodele de slabire rapida si sanatoasa pe deoparte, in numai o saptamana.
Nu ma asteptam sa ma ia cineva la misto cu paste si craciun, totusi va inteleg!
Sa fim politicosi, dumneata cu ce doresti sa ma ajuti?

| WaterDrop a răspuns (pentru SandraPparalelipipedop):

Cu motivatie si viziune. Daca le-ati fi avut, nu ati fi ajuns in situatia aceasta "disperata". 10kg intr-o saptamana este total nesanatos, daca ne gandim ca 1 kg ar fi idealul.

| SandraPparalelipipedop explică (pentru WaterDrop):

Bineinteles " daca".
Dar, fiindca pana acum am trait din dulciuri, mi-e greu sa obtin formele inapoi.
Disperata nu sunt, stati linistit! Saptamana viitoare am drum spre Romania, o mica schimbare mi-ar place.

| WaterDrop a răspuns (pentru SandraPparalelipipedop):

Linistit sunt, nici urma de agitatie prin aer happy Uneori adevarul doare si ironia face ca ati apreciat un raspuns identic cu cel dat de mine, dar ce sa facem, orgoliul asta prostesc. Toate cele bune si multa sanatate!

| peperonies a răspuns:

10 kg intr-o saptamana? tu crezi ca repari intr-o saptamana ce ai stricat o viata?

daca vrei sa slabesti nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi.

| Ara997 a răspuns:

Da ce are oul? e chia indicat in diete. Redu mai degraba sarea din alimentatie, ca retzii apa datorita ei. de asta ti se umfla picioarele.
salate +ou / salate +gratar / salate + peste / salate + branza - ia incearca!

| SandraPparalelipipedop explică (pentru Ara997):

Mersi de sfaturi!

Au fost zile in care mancam un grapefruit dimineata si unul seara, si alte zile in care nu mancam deloc.
Esti sigur ca gratarul, este solutia? laughing))

| Ara997 a răspuns (pentru SandraPparalelipipedop):

Este,ca sa nu te anemiezi. Evident conteaza ce anume pui pegratar. eu ma refer la antricot de vita, peste nu ceafa sau mici. Da' romanul cand zice gratar zice mici si bere...

| asdfq a răspuns:

Sport+alimentatie corecta+hidratare

| SandraPparalelipipedop explică (pentru asdfq):

Lamureste-ma, te rog.
Cum arata alimentatia corecta pentru tine?
Cu ce fel de Sport obtin rezultatul dorit?
Hidratarea de care spui inseamna 2L pe zi?

Multumesc

| asdfq a răspuns (pentru SandraPparalelipipedop):

Salate+ carne de pui/peste. mananci cu program si moderat