| navinia a întrebat:

big grin Am o intrebare..PENTRU FETE! tongue Si vă rog fără răspunsuri răutăcioase. Deci, am 11 ani și am văzut că prietena mea poartă la 12 ani sutien. thinking Și aș vrea și eu un sutien! sad Chiar dacă am 11 ani, nu mă judecați, eu vreau sutien pentru un motiv. La cei 11 anisori ai mei am sanii mari si nu stiu de ce! straight face si daca imi iau un tricou/maieu mi s eobserva sfarcurile! straight face ziceti-mi voi cum sa ii zic bunicii sa imi ia un sutien? adica mama e in Italia de 3 ani si tati al meu a murit. straight face traiesc cu bunicii si imi este rusine sa ii zic. adica este bine sa porti bustiera? straight face mai bine imi iau sutien? pentru ca mentionez din nou ca ii am foarte mari pentru varsta mea. o.O si..mda. imi este rusine la scoala sa merg cu un tricou sau chiar cu o maleta mai subtire pentru ca se observa. straight face ziceti-mi voi daca e bine sa port de la varsta asta, ma poate afecta? sa imi iau sutien? APP. scuze pentru ortografie. *tastatura de carton* rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

La vârsta ta, cel mai bine e să iei o bustieră. Și până la urmă, dacă chiar ai sânii prea mari, lasă rușinea de-o parte și roagă-ți bunica să te însoțească la magazin să-ți iei ce ai nevoie. Până la urmă, e doar un obiect de îmbrăcăminte, nu ai de ce să te rușinezi!

4 răspunsuri:
| mejustme99 a răspuns:

Ia-ti mai bine bustiera. Mai asteapta un an, doi pana sa iti iei sutien (exact aeeasi problema o aveam si eu si asa am facut)

| SorinaOM3 a răspuns:

Bustiera de la lidl, eu am aceeași vârstă, dar nu aceeași problema, dar am bustiera și sunt mulțumită! Apropo. : eu sunt față! laughing

| Sitaru_Cristian_1994 a răspuns:

Pai ai putea sa mergi asa happy ca nu are nimic.
Da daca ii zici mai bine sa iti ei bustiera tongue

| Sitaru_Cristian_1994 a răspuns:

Mihai69 era pentru fete intrebarea happy.