| navinia a întrebat:

o bustiera sau un sutien ma poate afecta? vreau sa zic ca am 11 ani si am sanii mari si mi se observa sfarcurile prin maieu,tricou sau o maleta mai subtire. ma poate afecta daca port sutien de la varsta asta? funda, mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexRv a răspuns:

Bună Navinia!

Nu contează de la ce vârstă porți sutien, atâta timp cât ai nevoie de el. Din ce spui, tu ai nevoie de el, din cauza mărimii sânilor.

Ca fată, și trecuta deja prin acea vârstă, vreau să îți spun că poți să-l porți fără nici o problemă, dar încearcă să-l porți doar când ieși afară din casă.

Atâta timp cât ești în casă, cu ai tăi, cu familia, încearcă să stai fără sutien. Este mult mai bine asa.

Multă baftă în viitor!

4 răspunsuri:
| Noodlz a răspuns:

Nu, eu tot de la 11 ani port sutien. Depinde de cat de repede te dezvolti.

| LarisaxLarizz a răspuns:

Am aceeași problemă ca tine, doar că am 12 ani. Nu este nici o problemă atâta timp cât ai nevoie. happy

| Sitaru_Cristian_1994 a răspuns:

Nu are cum sa te afecteze poti sa porti e doar un accesoriu.
Funda?happy

| trifandorel a răspuns:

Nu, stai calma, numai ia-ti sutien pe masura ta si ia-l cu burete daca vrei sa nu ti se mai vada sfarcurile