| Alexandra_Ale_2000_zsnk a întrebat:

Daca intr o relatie este băiatu mai,, bogat" decat fata, băiatu se desparte de ea? Ca nu este si ea bogata?
Vreau mai multe sfaturi va rog.

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Daca intr-o relatie tot ceea ce conteaza sunt banii, da, in cazul acesta baiatul o sa se desparteasca de fata, dar daca mai conteaza si alte lucruri, atunci cel mai probabil nu o sa se desparta de ea.

| danay72 a răspuns:

Depinde de băiat. Dacă este o persoana materialistă poate, dar nu merita dacă ar fi asa. Iubirea adevărată nu isi cauta propriile interese, ci este altruista.

| Ara997 a răspuns:

Nu e o pb ca esti intr-o relatie de fapt nu ai mare lucru
el iese cu tine probabi te place etc.
problema apare atunci cand sa zicem vrea sa te ceara in casatorie (si orice fata viseaza).
atunci sar neamurile de c. in sus (ce?, calica aia? etc)
da sti care=i partea trista? ca rudele is multumite cat are baiatul lor o fata cu care sa se simta bine. ma intelegi. dar cand e vb sa fie barbat sa se adune la casa lui, sa imparta averea cum s-ar spune, atunci gata armonia!
daca in schimb tu ai fi mai bogata, l-ar sfatui :" ia-o ca-i partida buna!"
asta este cu neamurile, adevarul gol golut, draga mea!

| Victor453 a răspuns:

Nu intotdeuna, depinde cum este baiatul, relatia si daca este materialist, ca este important pentru el

| Meyourfriend1234 a răspuns:

Daca baiatul o place pe fata sau o iubeste (depinde de cand sunt impreuna), vor ramane un cuplu pana nu se vor mai placea/iubi reciproc sau pana va interveni un conflict major.