| mydarkestdays a întrebat:

de ceva vreme sunt intr-o situatie foarte urata: ai mei stau prost cu banii si nu ma mai lasa sa ies in oras cu prietenii. dar eu nici macar nu le cer bani, pot sa ma abtin de un suc sau o inghetata, tot ceea ce vreau este sa fiu alaturi de prietenii mei. doar ca ei nu inteleg asta si tot imi limiteaza iesirile. in acelasi timp, prietenii mei nu imi cunosc situatia si insista sa mergem prin pub-uri sau la kfc iar eu trebuie sa ma supun, chiar daca nu imi cumpar mai nimic. as vrea totusi sa le spun, pentru ca m-am saturat sa ma simt prost cand ei au bani si eu nu. poate m-ar intelege si astfel am iesi mai des prin parc si nu in pub-uri. dar imi este jena sa le spun, pentru ca ma simt inferioara lor din cauza asta. ce sa fac in legautura cu ai mei si cu prietenii mei?

4 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

N-ai decat sa le spui. Daca iti sunt prieteni adevarati te vor integele.

| Aditzu a răspuns:

Cum spune si ea12345, cel mai bine e sa le spui prietenilor tai. dar sa nu detaliezi.le spui ca ai tai au niste probleme cu banii si nu poti sa mergi mereu cu ei in locuri unde este nevoie de bani pentru a simti bine (kfc mc pubs etc) si ca daca nu ii deranjeaza sa incercati sa stati mai mult prin parcuri.
iar cu ai tai spune-le ca prietenii tai inteleg situatia (asta daca se intampla cu adevarat, daca nu se intampla dump them) si ca nu trebuie sa-si faca griji cand iesi afara cu ei. happy bft

| Aditzu a răspuns (pentru Aditzu):

Pentru a te simti bine*** big grin

| mimiwewem a răspuns:

Eu zic să le spui prietenilor tăi situația financiară care îi preocupă pe părinții tăi, o să te înțeleagă.
În legătură cu părinții, spune-le că nu ai nevoie de bani, dar vrei să ieși și tu la o plimbare, doar e vară! Măcar de ar fi în timpul școlii.
Îți urez numai bine!