| doolce_5899 a întrebat:

fetelor! ( intrebarea asta este pentru fete ). Nu mi-a mai venit ciclul de aproape 3 luni. Puteti sa-mi spuneti ce se intampla?
P. S.: acum 5 luni mi-a venit pentru prima oara ciclul. am 14 ani

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Aş zice că e normal. În primii 2 ani de ciclu, acesta este neregulat. Total neregulat. Şi eu la început am avut luni în care dispărea laughing

Stai liniştită happy
Dacă nu apare nici peste vreo 2 luni, du-te la medic, s-ar putea să fie o dereglare hormonală.

8 răspunsuri:
| CorinaaM a răspuns:

Hey, totul e ok, tu te speria. Nici mie nu imi vine regulat (prima data mi-a venit ...acum 2 ani). E ceva absolut normal! *hope you like it* (:

| doolce_5899 explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri. Acum m-am linistit. :X

| Simonaaaaa a răspuns:

Poate sa iti vina si dupa 2 ani nu trebuie sa te alarmezi. Si nu trebuie sa te duci la medic daca nu iti vine nici dupa 2 luni decat daca vrei sa fii sigura.

| georgiana77 a răspuns:

Eu zic k e ceva normal.nu ai de ce sa te sperii.la unele fete poate sa nu aiba ciclu si 6 luni.eu de exemplu am de un an jumatate ciclu si uneori mi se intampla sa nu am doua luni sau cate odata sa-mi vina mai repede

| youandmeislove a răspuns:

Poate esti racita.

| roxgg a răspuns:

Este ceva normal.De obicei nu vine regulat mai ales în primii doi ani.Cred ca Sininen a zis tot ce era de zis asa ca nu te alarma.

| andreeapink a răspuns:

Pai primele 6 luni este mai complicat pentru ca abia se obisnuieste corpul si s-ar putea sa nu iti vina nici la data aste 6 luni dar poate la tine in corp dureaza mai mult... daca tot nu iti vine eu zi sa te duci sa te consulte un doctor!

| Andaa16 a răspuns:

3 luni e cam mult. Ar trebui sa vorbesti cu mama ta sa faceti programare la medic. Nu e nimic grav oricum happy