| natalia_5717 a întrebat:

Bunahappy
Fetelor voi cum va intindeti parul cu placa? Eu nu prea reusesc sa mi-l intind desi am o place foarte performanta. Astept sfaturile voastre! VA multumesc

Răspuns Câştigător
| mada. a răspuns:

Pai ca sa fie cat mai drept trebuie sa ai rabdare.Intai poti prinde parul din fata intr'o clama si indrepta'l pe cel lasat liber cel de la spate...incearca la cea mai mare temperatura[daca ai placa asa buna]si usor cu rabdare iei suvitele de par care nu au fost prinse[sa fie cat mai subtire suvita, cat mai putine fire de par]si incepi de la radacina usor pana la varf...si tii apasat tare daca vrei sa iasa drept...si dupa ce ai terminat cu partea din spate desfaci parul din fata si procedezi la fel...si sa NU iti faci niciodata parul cu placa cand e ud, daca vrei sa mai ramai cu par in caphappy

27 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Multa rabdare. Incepi de la radacina spre varf si cobori usor, usor tinand apasat

| Marii a răspuns:

Antonemarian spune-i iubitei tale ca o sa ramana fara par in cap daca si-l mai indreapta cand e ud (chiar si un pic udat e de rau).
In timp ce treci cu placa prin par de la radacina la varfuri tine-o cate 5 secunde in locul unde vrei sa fie parul indreptat, o sa observii ca merge happy.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu ti-l intinde pentru ca indiferent de ce placa de par ai, mai devreme sau mai tarziu ti se va arde si ti se va degradawinking si nu o sa iti mai stea drept nici daca ti-l indrepti cu placa
lasa-ti parul natural asa cum ti l-a dat dumnezeu happy
pup :*

lolita
| lolita a răspuns:

Dupa ce te speli pe parul umed aplici putina spuma, si il usuci cu un feon. atunci incepi sa ti-l indrepti, dupa indreptare aplici fixativ si rezultatul este garantat 12 ore. stiu ca nu-ti place ideea de ati aplica si spuma sdi fixativ dar si la salon folosesc aceeasi "reteta". succes.

| Andreeagen a răspuns:

Eo una prefer sa mi'l intind k fieru de calcat multa lume spune ca nu e bine, dar daca stai si analizezi nu e acelasi lucru ori cu placa ori k fieru km tot aia.Si iti ia si mai putin timphappy(Cel putin mie)

| crisS a răspuns:

Andreea03 probabil ca glumea pentru. ca fierul de calcat este folosit de oamenii normali pentru. calcat hainele... este f. posibil sa-ti arzi parul pentru. ca fieru de calcat nu este facut pentru. intins parul nu are protectie si chestii de astea ( majoritatea placilor au protectie de ceramica)

cand iti intinzi parul acesta trebuie descalcit foarte bine si ar trebui sa dai de 2-3 ori pe fiecare suvita, placile au si grade la care ar trebui setate adica la un par carliontat ar trebui sa utilizezi 220 de grade iar pentru. un per putin ondulat cam 180 de grade happy da nu actioneaza f. bine atunci cand parul este uns ( ar fi ideal proaspat spalat)

si nu este recomandat folosirea zilnica a placii

baftawinking

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Daca ai parul cret [k al meu] trebuie sa ai rabdarehee hee km a spus si daniela de la varf in jos tinand foarte bine apasat. si cobori incett de tot happy

Răspuns utilizator avertizat
| antonemarian a răspuns:

Exact. Dar din cate stiu eu "de la iubita" este recomandat dupa ce faci baie, sau sa fii cat de cat uda pe par. Numai vezi ca nu ii face prea bine la parwinking, crede-ma.

| Anelis a răspuns:

Antonemarian spune-i iubitei tale c o sa ramana fara par in caplaughing credeti-ma ca si eu am incercat cand este ud si am ramas cu bucata de par in manalaughingrolling on the floor si a trebuit sa ma tund foarte foarte scurtlaughingrolling on the floor ...andreea03 fierul este folosit de catre OAMENII NORMALI la calcatul hainelorlaughing nu la intinsul paruluilaughing se pare ca tu nu esti normala laughing...pai melina iei parul suvita cu suvita si incepi sa il intinzi de la radacina spre varf dar ai grija sa nu il arziwinking si inca un sfatbig grin nu folosi placa in fiecare zi pentru. ca nu e bine eu o foloseam in fiecare zi chiar si de 2 ori p zihee hee si mi-am dat seama de rezultatstraight face ...acum nu prea mi-am mai intins parul pentru. ca a inceput sa imi placa mai mult cret decat dreptwinking
mult succesbig grin pup:*:*:*

| Blu_7007 a răspuns:

Sunt baiat...stiu ca intrebarea a fost adresata feteleor dar nu ma pot abtzine sa nu rasp in numele unei colege laughing...pentru ca ea isi intinde parul cu fierul de calcat laughingrolling on the flooroh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hi. Cel mai imoptant e sa nu ai parul ud sau sa nu fie dat cu ceara, spuma si maiales fixativ pentru ca o sa-ti ia foc parul.Incepi de la spate si normal de la radacina.nu este indicat sa il intinzi de mai multe ori pe saptamana, de obicei nu mai mult de 2 ori...nu folosi placa daca parul ti-e murdar.chiar si putin pentru ca distruge parul. daca poti sa il intinzi pe la 180 grade... sper ca sfatul meu ti-a fost de folos.byewave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dapoi trebuie sa tzil intinzi de la radacini spre varf cu placa recomandabil cu protectie de ceramica, sa nu fie ud si sa nu fie dat cu nimic, fixativ, spuma etc. dar ar fi mai bine sa il lasi asa cum e lasat de dumnezeu, nu trebuie intins doar pentru iubitzi sa te observe mai bine! din proprie experientza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dapoi tre sa tzil intinzi de la radacini spre varf cu placa recomandabil cu protectie de ceramica, sa nu fie ud si sa nu fie dat cu nimic, fixativ, spuma etc. dar ar fi mai bine sa il lasi asa cum e lasat de dumnezeu, nu tre intins doar pentru iubitzi sa te observe mai bine! din proprie experientza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dapoi tre sa tzil intinzi de la radacini spre varf cu placa recomandabil cu protectie de ceramica, sa nu fie ud si sa nu fie dat cu nimic, fixativ, spuma etc. dar ar fi mai bine sa il lasi asa cum e lasat de dumnezeu, nu tre intins doar pentru iubitzi sa te observe mai bine! din proprie experientza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dapoi tre sa tzil intinzi de la radacini spre varf cu placa recomandabil cu protectie de ceramica, sa nu fie ud si sa nu fie dat cu nimic, fixativ, spuma etc. dar ar fi mai bine sa il lasi asa cum e lasat de dumnezeu, nu tre intins doar pentru iubitzi sa te observe mai bine! din proprie experientza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dapoi tre sa tzil intinzi de la radacini spre varf cu placa recomandabil cu protectie de ceramica, sa nu fie ud si sa nu fie dat cu nimic, fixativ, spuma etc. dar ar fi mai bine sa il lasi asa cum e lasat de dumnezeu, nu tre intins doar pentru iubitzi sa te observe mai bine! din proprie experientza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dapoi tre sa tzil intinzi de la radacini spre varf cu placa recomandabil cu protectie de ceramica, sa nu fie ud si sa nu fie dat cu nimic, fixativ, spuma etc. dar ar fi mai bine sa il lasi asa cum e lasat de dumnezeu, nu tre intins doar pentru iubitzi sa te observe mai bine! din proprie experientza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare... daca stie cineva...sunt baiat si ma mai intind cu placa la breton si am sparnel in mijlocsi mi se face ca o carare.stie cineva cum pot sa fac sa nu mi se vada si sa imi iasa un par drept?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu imi indreptam parul cu placa dar de la o vreme nu mil mai intind pentru ca am auzit ca iti arde oarul chiar daca are protectie de ceramica putin tot til arde si putin cate putin til arde de tot si ramai fara par in caphee hee si mai ales daca ai parul ud atunci cand til indrepti deci sfatul meu e sa iti lasi parul asa cum e decat sa til arzi eu am acum un par f frumos pentru ca nu mil mai indreptat cu placa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu obisnuiesc sa fakk astaa chiarrr in fiecare ziii deoarecee imi sta cu volum si mie nu imi place delokkhee heesi inca cevaa sunt niste solutzii pentru par care te ajuta, dupa ce te faci cu placa sa te tina mai multt.si chiar mergee... daca folosesti solutia si obisnuiestii sa iti intinzi parul cu placa dess nu mai e nevoie deoarece te ajuta solutziaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am placa si nu folosesc nici unu fel de sprey sau alte dintrastea
pai ai rabdare si daca ai parul foarte des asa ca si al meu ar fi cat mai bine sa iei cate o suvita cat mai subtire
si eu l a inceput nu prea puteam dar cu eforturi m-am invatat iar acum imi intind parul foarte bine si chiar am si invatat sa mi-l ondulez cu placa

| biliana a răspuns:

Natalia,trebuie sati intinzi parul de la radacina spre varf.Intai asigurate ca tiai lasat placa la incalzit inainte.Prindeti o parte din par in coc in timp ce til indrepti pe celalalt si incearca sa til protejezi cu ulei sau cu ciara.

| claudia90 a răspuns:

Eu imi indrept parul tinand capul in jos(astfel parul capata volum), imi dau intai cu ceara spray pentru coafare dupa care il indrept de la varfuri spre radacina. din cate stiu eu, nu e bine sa-ti indrepti parul cand e ud.si ai grija sa folosesti ceva, care sa proteje parul cat de cat.

| LOVESCENE a răspuns:

Buna am un truc pentru tine iarna ca sa nu iti arizi parul te dai cu galbenus de ou iar cu intinsul parului este greu crede-ma pentru ca am parul crethappy

| lil_8475 a răspuns:

Pentru Mada, cea care a castigat fundita, nu ai deloc dreptate in ceea ce spui! happy. daca vrei sa iti faci parul praf, atunci da, asta este o buna solutie, dar daca vrei sa ti-l intinzi corect nu este deloc indicat. in primul rand nu trebuie intins de la radacina pana la varf pentru ca astfel vei avea niste varvuri foarte desicate, si in al 2 rand nu trebuie sa apesti tare si sa ti mult deoarece asa ti se va arde foarte tare parul. incearca sa nu ti mult placa si prea apasata, dar sa dai de mai multe ori pe o suvita.
eu stiu asta din propria experienta si am avut un par ingrozitor. dar coafeza mi-a spus cum trebuie sa procedez iar de atunci sunt mult mai multumita pentru ca parul meu este mai sanatos! happy

| bershka a răspuns:

Asta asa e trebuie sa ai multa rabdare daca vrei un par drept.Parul trebuie sa fie spalat inainte de a-l face si uscat complet asata daca nu vrei sa suferihappy. Mai intai incepi cu radacina din spate iti prinzi parul cu o clama si il intinzi asta da trebuie sa ai rabdarehappybaftabig grin