| andreea49 a întrebat:

Imi puteti oferi si mie mai multe detalii despre Facultatea de Psihologie? happy In ce oras se intra cu examen, in ce oras se intra doar cu media de la BAC, ce se da la examen? Multumesc!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi lista facultăţilor de Psihologie la linkul :
http://www.studentie.ro/....../index.php

Dacă/când te PLICTISEŞTI, poţi accesa fiecare facultate în parte şi verifici modalitatea de admitere :)
De asemenea, la fiecare poţi da click pe "Admitere" şi ai secţiunea "Rezultate" ( unde poţi vedea mediile ) şi "Subiecte"...

Toate cele bune.

| Clarity a răspuns:

Ce pot eu sa iti spun ii numa despre facultatea de psihologie, eu acum termin facultatea in Anglia. Ce facem noi ii foarte mult, am facut statistici- despre teste psihologice care is, si care is cele mai bune cand ai o specifica intrebare. Facem despre sanatate, despre tineri, despre copii, si discutam foarte multe probleme care exista in ziua de zii cu zii, stres am mai facut si tot in legatura cu el. Foarte foarte multe, stiu ca aici ii foarte diferit de ceea ce ii la noi, si as spera sa nu faci la noi fiindca au foarte putine cunostinte. Am vorbit cu o prietena care a facut la noi si ea a facut doar de copii in toti ani, noi aici ne axam pe tot ce contine nu doar pe un subiect. Sa fii bun in asta iti trebuie multa rabdare si sa fii sigura ca asta vrei cu adevarat, eu aici am intrat doar cu bacul. Sper sa te ajute, si sa faci asta pe viitorwinking.