| Blackwoman27 a întrebat:

La voi cum a fost scoala altfel? la mine a fost oribil, oribil in adevaratul sens al cuvantului, daca era doar plictiseala era foarte bine, dar asa, sa va explic ce s-a intamplat, un coleg din alta clasa a fost calcat de masina chiar in fata scolii, a vrut sa se duca la magazin in timpul orei(pentru ca nu a venit proful la nici o ora din scoala, ca de, e scoala altfel, si el a plecat la magazin chiar cand se sunase impreuna cu un coleg si 2 fete de la mine din clasa, colegele de la mine din clasa i-au zis sa nu traverseze ca nu are timp sa astepte sa treaca toate masinile, dar el nu si nu, colegul sau a fost chiar langa el, el i-a zis ca nu vrea sa mai traverseze dar celalt s-a impotrivit traversand cand masina era foarte aproape, a crezut ca are timp, dar nu a fost asa, l-a luat masina si l-a rostoglit, colegul a fost de fata la fel si colegele mele de clasa, norocul lui a fost ca soferul a fost prudent si nu l-a turtit, i-a iesit tibia din picior, e grav, trebuie sa il operezesad tata lmea prezenta s-a strans acolo, nu stiau ce sa faca, apoi au venit si profesorii, wl nu traverseze pe trecere, la usa scolii erau "de paza" niste copii mai mari care aveau grija sa nu iasa nimeni din scoala, dar el a iesit prin partea cealalta si nu s-a mai dus pana la trecere, a traversat direct, toti copiii de la mine din clasa au sarit la geam crezand ca e un coleg de-al nostru care s-a dus si el la magazin, erau imbracati la fel, apoi au venit cele 2 fete si ne'au zis... apoi s-a dus toata scoala altfel, a venit ambulanta, politia, directorul, toata lumea, s-a oprit circulatia, mama ce era acolo. apoi am facut careau si ne'a tinut predica domnul director chatterbox... uitati ce s-a intmplat, nu stiu ce si nu stiu cum. si am avut o scoala altfel de te doare capul, am facut tot ce facem de obicei numai ca nu ne'a predat, am discutat am facut rebusuri, desene., dar tot la 2 am scapat.La voi cum a fost?
PS:Bunica baiatului a lesinat in sosea. sad.

5 răspunsuri:
| Șâret a răspuns:

Mda.Se înțelege că n-am avut chef să citesc toată poliloghia aia, dar sunt în asentimentul primelor fraze. Diriga-i proastă. happy

| Blackwoman27 explică (pentru Șâret):

Daca ai sti ce s-a intmplat straight face

| WhatMeanLove a răspuns:

-nu te ingrijora, baiatul ala se va face bine, daca era la inima sau la cap era mai greu si mai grav
-la mine la scoala a fost super plictiseala de 'scoala altfel', nu stiu cine s-a distrat la o astfel de activitate
-acum serios, nu te ingrijora, nu va patii nimic

| AnNaa67 a răspuns:

Buna!
Este o poveste foarte trista precum vad eu, sad la mine este rau dar nu chiar asa de rau ca la tine, la mine nu a venit doamna si facem cu cealalta, mai rea, este plictisitor si nu stie sa organizeze nimic, decat desene, oua si altceva. Eu ma invoiesc saptamana asta, e de tot felul si Fereasca Dumnezeu de asa ceva! Ureaza-i bafta cu piciorul si celorlalti colegi, sa isi ia dinainte mancarea.

| littlegirl07 a răspuns:

Azi am avut activitati sportive, cica...am jucat 20 de minute baschet, dupa aceea am plecat acasa.maine o sa fie si mai naspa.mergem la florarie sa facem aranjamentelaughing)cat de stupid