| anonim_4396 a întrebat:

Buna mi-e foarte rusine sa-mi spun problema dar chiar am nevoie de sfaturi sad

am observat ca am oua (lindeni) de paduchicrying si folosesc o solutie de par incepand de azi se numeste parasidoze parca. ouale nu se vad bine si mama nu le poate lua.am mai avut o data paduchi si erau mai multe oua am folosit pedex si petrol acum doar parasiduze... oare e bun? mai dati-mi cevva sfaturi va rog nu stiu din ce cauza am luat si vreau sa aflu dar nu gasesc care e problema si e naspa acum a2a oaracrying plz help

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna dimihappy pai daca sunt oua de paduchi, nu trebuie decat sa ti le scoata mama ta, altfel nu scapi de ele, si daca mai sunt si vii, vezi sa nu se inmulteasca, date cu gaz, si piaptanate cu un piaptan des, de care au tiganii, mama ta stie de care, poti incerca orice, fara ajutorul mamei nu vei scapa, trebuiesc scoase, mai poti adauga un pic de sare in gaz, apoi sa te ungi cu el si sa stai o ora-doua, apoi o pui la treaba pe mami /sora ta

| YuLiAnDrEeA a răspuns:

Stiu cum e,dar nu te stresa ca nu e din vina ta,asta e,acum revenind la rezolvare,nu stiu cum e parasidoze,dar eu am avut acum cativa ani,am scapat in doua sap.,dar mi s-a intamplat in jurul vacantei dinte semestre(febroarie), si toata saptamana mi-am dat seara cu gaz, si ma pieptanam dimineata si seara cu pieptene de os.nu stiu pe unde le poti gasi, incearca pe la tara, eu am gasi inro lampa

| YuLiAnDrEeA a răspuns (pentru YuLiAnDrEeA):

E si petrolul,da, si nu pot sa ras. mesaj ca sunt junior, peste cateva zile

| G2225hda a răspuns:

Desi stiu ca intrebarea ai postat-o acum 2 ani, ar fi fost eficient paranix, dar a aparut in 2012 cred.Ma rog, daca mai ai, cumpara setul Paranix si va fi okwinking

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup