| ILoveMyBed a întrebat:

mie imi place sa scriu dar nu stiu daca sunt bune, vreau parerea voastra va rog. Uite povestea: Este vorba de o fata de 15 ani care la 5 ani a plecat din curtea casei sale si a vazut o bataue in vrajitori, vrajitorul lumini era epuizat si cand a vazut-o pe fata ( pe ea o cheama Lara) i-a dat puterile lui dar in loc sai nimereasca pieptul ei a nimerit ochi si aceeai siau schimbat culoarea din albastru azur in negru si de atunci oameni vedeau diferite chesti cand se uitau adanc in ochi ei, pentru ca in ochi ei se vedea viitorul, cand Lara implineste 15 ani, doi vrajitori vor so apere de vrajitorul intunericului si incearca sa o protejeze fara sa isi dea seama ea, dar unul dintre ei se indragosteste de ea si cand da sa se uite sa vada cand va veni vrajitorul rau sa o atace, el vede ca se va casatori cu ea peste 7 ani iar el hotaraste sa plece ca so uite si atunci ea e obligata sa se lupte singura cu vrajitorul, apoi vine vrajitorul si o ataca, numai ca vrajitorul find batran face o vraja gresita prin care ea simte o taietura de cutit si langa ea apare o fata numai ca arata la fel ca ea, aceea era fata care trebuia sa fie ea dc nu ii dadea acel vrajitor puterile, apoi, cea cu puterile reuseste sa il doboare fara sa mai fie impiedicata de partea ei omeneasca si ea, apoi peste 7 ani se casatorte cu acel vrajitor care venise sa o apere si ea, cu partea ei omeneasca care devenise om normal devin foarte bune prietene. Sfarsit. Cum vi se pare, sincer, fara mistouri.

4 răspunsuri:
| DennyxD a răspuns:

Chiar ai imaginatiesmug Bv! Ce sa zic, e interesanta povesteathinking

| iull_1544 a răspuns:

E foarte interesanta povestea. continua sa scrii ca te pricepi! :*

| ȚiganTranspirat a răspuns:

Cea mai tare!

| justDaisy a răspuns:

Parerea mea sincera : chiar imi place ce ai scris. Ar trebui sa continui.