| ILoveMyBed a întrebat:

Buna, deci scriu o carte si as vrea sa stiu daca e buna. Este vorba despreo fata care atunci cand avea 5 ani, intr-o seara sa indepartat de casa, si a vazut o lupta intre vrajitorul, cum ala bun era slabit, a decis, in timpul luptei, sa dea puterile ei, insa in loc sai nimereasca pieptul ca sa devina vrajitoare completa, ia nimerit ochi, care sau transformat din albastru deschis in caprui inchis, aproape negru, vrajitorul rau nu a putut sa-i faca nimic, ca au venit parinti ei, dupa 10 ani, fata implineste 15 ani, si Gruparea Vrajitorilor au hotarat sa trimita 2 baieti sa o apere pentru ca la varsta asta se manifestau puterile ( Gruparea stia de lupta )insa fata s-a indragostit de unul dintre baieti, iar cum ochi ei erau plini de magie, in ei se putea vedea viitorul, si cand baiatul o privea pe fata, el a vazut ca ea, fiind impreuna cu el, nu se va mai concentra la antrenament, asa ca el a plecat, insa dupa, vrajitorul rau se intoarce sa o omoare pe fata, si incepe lupta ( desigur ea nu era inca destul de pregatita ) dar vrajitorul era batran, in timpul luptei a facut o vraja gresita, si cand vraja a lovit-o pe fata, a separat-o in doua persoane, ele aratau la fel, doar ca una era vrajitoare completa, alta era om normal, find vrajitoare completa a reusit sa il invinga pe vrajitor si cand baiatul a revenit, au putut fi impreuna, si fata a acut o vraja prin care lumea sa creada ca ele sunt gemene. Cum vi se pare, credeti ca ar trebui sa continui sa scriu?

6 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Nu-i originala happy

| ILoveMyBed explică (pentru UbexFlo):

Sti vreo alta la fel? Sau cam asa ceva ca eu nu stiu, sincer.

| UbexFlo a răspuns (pentru ILoveMyBed):

Asta cu vrajitorul, una care la o anumita varsta ii apar puterile si altii sunt trimisi sa o pazeasca si la sfarsit ea il invinge pe ala rau.era un film, sincer nu stiu sa-ti zic cum il cheama da` e fumata demult.

| MadaTeIntreaba a răspuns:

Da.Cred ca vei ajunge o scriitoare foarte faimoasa.Te pupic! :*:*:*:*:*

| byavali a răspuns:

Este frumoasa

| Biencutza1 a răspuns:

Da dar mai fa niste corecturi