| Andreiku a întrebat:

Nu stiu cum sa va zic dar imi place foarte mult de o fata...si nu stiu cum sa-i spun ei asta! De exemplu ieri am venit de la scoala cu ea si nici nu stiam ce sa o intreb si nici ce sa vorbesc cu ea fiind ca m-am blocat in fata ei. Ce sa fac, dati-mi niste sfaturi...

5 răspunsuri:
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna.Daca tie iti place de ea, trebuie sa o bagi in seama tu pana la urma. Pentru ca ea asteapta ca tu sa faci primul pas, fetele mereu asteapta baietii, pentru ca lor nu le place si le e teama sa faca primul pas sa stii.Si mie-mi place de un baiat(si-mi dadea semne ca ma place) si pana la urma a aflat ca-l plac si tot el se baga in seama cu mine, mai putin eu(pentru ca mi-e rusine)..Deci fiind baiat tu trebuie sa fii 'seful'. Multa bafta :* funda?

| Andreiku explică (pentru SexyGirlSweet1998):

Asta o sa incerc sa fac pe parcurs... Ms

| IoNuTz6666 a răspuns:

Man deci tu trebuie sa vezi daca te place si prin:
cum reactioneaza cand o intrebi cate ceva glumele tale, etc.
daca vezi ca merge atunci incearc-o sa o ajuti in lucruri in care nu se descurca dar te descuri fi dragut cu ea date pe langa si pe parcurs o sa...big grin

| Neferu_Mari_1999 a răspuns:

Pai nu stiu, incearca sa nu mao fi asa timid, invit-o la un suc dupa scoala. Daca accepta, deja e un semn foarte bun, iar restuo crede-ma ca o sa vina de la sine.Bafta multa, sa'mi spui daca ai rezolvat ceva!

| Andreiku explică (pentru Neferu_Mari_1999):

Pai peste cateva zile vine ziua mea si m-am gandit sa o invit la un suc... nu stiu cum sa zis... mi-e rusine