| ursul2002 a întrebat:

Bună seara,
Aș vrea ca să mă ajutați cu un sfat dacă puteți.
Am 17 ani, iubitul meu face 19 ani, vorbim de 2 ani ( gen părinții mei știau dar nu mă lăsau să vorbesc cu el, mentionez ca noi ne vedeam si pe ascuns și ieșeam si ziua si știa că merg ca să mă văd cu el si mă certa un pic doar).
Acuma de 2 zile încontinuu imi zice că el e ultimul om de pe pământ, că dacă îl prinde ii rupe picioarele si chestii de-astea.
Eu il iubesc enorm de mult si nu as vrea niciodată să îl pierd fiindcă e diferit de alți băieți.Il iubesc foarte mult.
Azi am vorbit si cu el și mi-a spus că mai bine pentru amândoi ar fi să ne despărțim, dar eu nu vreau, il iubesc prea mult. Ajutați-mă cu un sfat.
Mentionez că el e țigan și eu româncă.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca parintii tai is doar foarte rasisti si nu vor sa cunoasca omu din spatele "Rasei"

8 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu conteaza ce cred parintii tai, daca tie iti place de el asta este tot ce conteaza.

| Violleta2022 a răspuns:

Asculta-ti parintii ca stiu mai bine de ce ti-au interzis acest lucru.
lasa prostiile ca asta-i nu-i iubire ci obsesie si vei regreta curand, daca ajungi in satra tiganeasca, unde tiganul te vinde pe 2 lei, sa ai sex cu unii si altii.
Esti micuta si habar nu ai cum functioenaza legile tiganesti!
Asculta-ti parintii si lasa prostiile!

| ursul2002 explică (pentru Violleta2022):

Nu e țigan de ala

| Violleta2022 a răspuns (pentru ursul2002):

Acum te contrazici singura, ca nu-i tigan?

Chiar ai uitat ce ai declarat chiar tu, sus, in continutul intrebarii? Uite aici:
"....Mentionez că el e țigan și eu româncă"

| Andreeush a răspuns:

Dacă el ți-a zis că ar fi mai bine să vă despărțiți bănuiesc că a spus-o cu un motiv.
Ar trebui să te gândești dacă merită să te cerți cu familia ta pentru el.

| aXy99 a răspuns:

Sunt sigur ca parintii tai iti vor binele si au motive intemeiate pentru care iti interzic sa te vezi cu el. Nu?

| Plato a răspuns:

Tind sa-l cred pe tatal tau, nu pe tine. Ca tu esti o fetita condusa de naivitate, pentru tine orice baiat iti zice doua cuvinte frumoase e "diferit" si "il iubesti foarte mult". Parintii tai sunt trecuti prin viata, iar daca ei zic ca e rau, probabil ar trebui sa-i asculti.
Tu nu il iubesti, ce crezi tu ca e iubire... de fapt nu e.

Are si prietenul tau dreptate: ar fi mai bine sa va vedeti de treaba.
Tu esti la o varsta la care trebuie sa te concentrezi pe cariera, nu pe prostii puerile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si normal.
Parintii tai stiu unde ar ajunge asta, si ca ala vrea sa "te ciocaneasca".
Te protejeaza de asa ceva.
Sau cel putin asa cred ei.
Tu te vei vedea cu el oricum pe ascuns, si eventual, ramai insarcinata, apoi vii acasa la mama si la tata si le zici, o sa avem un nepotel.
Si taica-tu se va uita la maica-ta si va zice:
-Ti-am zis fa ca asa o sa se intample, n-ai vrut sa ma asculti, ai zis lasa fata ca e adolescenta, si noi am fost asa, las-o sa iasa si ea cu baietii.laughing
Altu mai bun n-ai gasit si tu?