| AnaNnnnnnn a întrebat:

Sunt Ana
Am 13 ani, Am sânii destul de mari avand in vedere ca sunt slaba.iar alte fete care au greutatea normala au foarte mici......in fine..in ultimele zilele ma doare sânul stâng dar spre subraț...adică spre partea laterală stânga A corpului...și între sâni (tot lângă sânul stâng )
Mă doare atunci când apăs un pic...sau când ating
De ce? Ajutor!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea resimtita la nivelul sanilor poate apare in ambii sani sau doar unul dintre ei. De obicei unul dintre sani este mai mare in comparatie cu celalalt deci creste mai "rapid". Acest proces de crestere "mai accelerata" de obicei induce si senzatia de durere care apare ca urmare fireasca a procesului se marire si intindere a celulelor existente in pielea care acopera sanul. Te poti linisti deoarece este un fenomen absolut normal mai ales in cazul fetelor cu sanii putin mai dezvoltati. Multa sanatate.

3 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Sa nu dormi pe burta!

| darrio2007 a răspuns:

Nu crezi ca ar fi bine sa mergi la un control de specialitate? Adica la un medic.

| SilviaDulcik a răspuns:

Posibil din cauza ca inca esti in crestere. Ciudat este faptul ca simti doar la sanul stang. De cand exista aceste dureri? La sanul drept nu ai avut astfel de dureri?