| catzelushdeplush a întrebat:

Sunt cu iubitul meu de foarte mult timp si ne intelegem foarte bine si de asemenea ne iubim. Problema este ca o fata ca sa nu-i spun altcumva se tot baga. E o veche prietena de a lui cu care el nu mai are nimic de a face.Doar ii place sa barfeasca si de asemenea ma barfeste pe mine. Nu-mi pasa sa zica ce vrea nu ma cobor la nivelul ei si nici iubitul meu. Doar asa de curiozitate... e invidioasa sau ce naiba are? Cand da fata in fata cu mine nu mai zice nimic dar pe la spate le zice pe toate si isi mai pune si statusuri care stiu ca se refera la mine. Multa lume mi-a zis ca e o fata rea invidioasa si o simpla zdreanta...Nu ma cobor la nivelul ei cu statusuri sau prostii din alea. Daca-i zic ceva o sa-i zic in fata. Voi ce a-ti face?

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu m-as baga peste ia, cum ai zis si tu, nu te cobora la nivelul ei.
Doar daca intrece masure te iei de ea, atat, in rest nu ai ce sa-i faci, stii cum e aia "nu te pune cu prostu ca are mintea odihnita" si nu ai ce-i face, daca asa e ea, si nu vrea sa asculte, odata cand o sa intreaca masura si nu o sa mai suport de o s-o plesnesti, o sa taca...
Dar nu cred ca e nevoie, doar o ignori... Stii, e genul care se face bagata in seama barfind pe altii, pentru ca prin alt mod nu stie...

| Rockart a răspuns:

Evident! E invidioasă pe tine sau e invidioasă de felul ei. Din moment ce lumea spune că e rea ş.a.m.d înseamnă că nu eşti singura invidiată de către ea. E foarte bine că nu te cobori la nivelul ei, cu toate că prinde mai multă ciudă, cu timpul o să se sature să te bârfească şi să vadă că nu te afectează cu nimic. Eu în locul tău n-aş da 2 bani pe ea şi pe bârfele ei, aş ignora-o total.

| ralusycretz a răspuns:

Ea se simte data la o parte si crede ca barfa e o arma de aparare. Probabil ea le spune celorlalti ca nu ii pasa de voi, de tine...si spune cate lucruri inventate... Se spune ca invidia este umbra credincioasa a admiratiei. Persoanele care barfesc vor sa fie ca persoanele barfite, sa ajunga la nivelul lor, dar prin vorbele care le scot pe gura nu fac nimic altceva decat sa decada mai mult. Arata-i acelei fete fara minte ca esti la un nivel mult mai inalt, la care ea nu va ajunge niciodata. Tu si iubitul tau sa nu faceti altceva decat sa va iubiti la maxim!

| lostcolour a răspuns:

E doar o alta Trf care se plictiseste si moare de ciuda ca i-ai luat prietenul, sti cum se zice [fiecare"fosta" o sa fie geloasa pentru ca a fost inlocuita!]

| adriana_1488 a răspuns:

Daca tot spui ca nu te cobori la nivelul ei, de ce te enerveaza asa tare?