| RockStar a întrebat:

Hello. as dori sa stiu si eu ceva x_x.
Le detest enorm pe colege deoarece mereu au treaba cu mine dar nu exista nici un motiv raised eyebrows. ma ameninta ca ma bat si cand le spun na haideti si bateti`ma ele se uita lung la mine. dar de ce? laughing
Si in primul rand eu nu le bag inseama ca nu ma cobor la nivelul proastelorbatting eyelashes. Is invidioase pe mine, cred. dar nu stiu daca au de ce thinking
Motive fara rost. raised eyebrows. prostii dealor, dar no stres nu imi pasa dar ma dispera sincer ca tot se leaga de mine fara motiv.
Ziceam daca le saream in cap. dar nu is prietena cu ele. [am fost candva dar au inceput sa ma barfeasca si m`am indepartat de ele. tot spune-au ca nu vorbesc cu o ciudata ca mine ca sunt rrraita oh go on ] asta este sincer nu imi pasa dar doresc sa imi spune`ti ce as putea sa fac ca ele sa imi dau pace sa nu se mai lege de mine. si ++ fara nici un motiv x(.
scuze daca am gresit ceva.

10 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa le permiti sa se lege in continuare de tine din moment ce consideri ca nu au de ce (nici ele nu au probabil veun motiv intemeiat).Cel mai bine ar fi sa fi nepasatoare in cea ce priveste existenta lor, iar atunci cand se leaga de tine spune-le in fata ce ai de spus oricum nu au de gand sa-ti faca ceva(sun mai mult vorbe decat fapte) si daca nu inceteza vorbeste cu parintii si profesorii, asta ar trebui sa le calmeze.Probabil ele te trateaza astfel datorita relatiei de "prietenie" pe care ati avut-o in trecut, iar acum au impresia ca te consideri intr-un fel "superioara" lor.Nu ai de ce sa-ti faci griji in legatura cu ele pentru ca nu ai de ce, pana la urma tu ai calea ta pe care trebui sa o urmezi.

| AshuraElric a răspuns:

Deci,cazul tau este o sitatie aparte in care orice ai face ele vor gasi mereu o alternativa (sau pur si simplu ai impresia ca ele gandesc atat de "elaborat") :-J desi ma indoiesc presupunand ca ar putea fi doar imaginatia ta (chiar asa sa fie?)hee hee Daca esti a atat de nepasatoare in ceea ce priveste "laudele" lor (mai mult sau mai putin placute) la adresa ta, nu inteleg de ce cauti o rezolvare.Si desi ai atatea alternative ai impresia ca nu vor merge nciodata, poate astepti indrumarea divina sau perioada in care fiecare veti alege un alt drum.In mod normal o persoana face figuri atunci cand nu-i convine ceva, iar in cazul tau sunt binevenite pentru ca ai de ce.Nu strica sa le iei din cand in cand peste picior pentru a le da de inteles ca nu prea iti pasa de ceea ce au de spus si de aratat (eventual).
Este adevarat ca "desteptul cedeaza primul" pentru ca isi cunoste defectele si calitatile, dar in cazul tau, destept este cel ce reuseste sa intrige agresorii fara a folosi insulte verbale sau nonverbale.
Nu pot percepe felul in care tipele astea gandesc (si nici nu ma chini sa o fac)dar e clar ca le face placere sa se lege chiar de persoanele care nu au niciodata nimic de obiectat (impotriva lor) ceea ce ma cam depaseste pentru ca nu are logica. thinking

| alina58 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa le ignori in continuare, pana la urma o sa se plictiseasca.Nu trebuie sa te iei in gura cu ele, pur si simplu o sa te prefaci ca nu exista. Stiu ca te afecteaza ce zic de tine, dar nu trebuie sa pui la suflet tot. Nu avem cum sa fim perfecti, sa ne placa toata lumea, detaliile ne fac sa fim deosebiti.

| Goguletzu a răspuns:

In caz de ceva suna-ma le capsez eulaughing

| robby212 a răspuns:

Ce are, daca esti rrrita, poate te ridici (sigur) peste standardele lor...

| RockStar explică:

Alina58 : Eu le voi ignora mereu deoarece din cate am observat nu merita prietenia mea. si ++ nici eu nu merit asemenea prietene.
Urasc cand zice cineva urat despre mine si ++ despre trecutul meu dar ele daca au fii fost in locul meu sincer cred ca ar face asemenea dar. na straight face. Ele sunt ele. eu sunt eu. nu imi pasa ce spun despre mine. deoarece ele nu isi dau seama ca oricat de rau mie mi-ar face. eu sunt " vedeta " pe langa elebatting eyelashes deoarece ma lauda in multe felurii laughing. oh go on. si ++ ma fac sa ma simt mai puternica devillaughing. oh go on :*!

| RockStar explică:

Ashura: Sincer nu am ce sa le spun in fata ca daca vad ca le comentez repede s`ar si spun ca le comentez si ca am figuri pe mine si tampenii. [ dar asta nu inseamna ca cica am figuri dar na dupa mintea lor. nu am ce sa spun laughing ].
Sincer parintii mei stiu totul ce se intampla si i`au zis sa inceteze dar cine asculta? [ ii intra pe o ureche si iasa pe cealalta ] chiar si profesorii stiu dar au zis aceeasi lucru. " sa nu ii bag inseama deoarece nici parintii acelor persoane nu sunt NORMALE si nici ele ". +++ si directoarea stie le-a zis de multe orii dar cum am spus mai sus ~> intra pe o ureche si iasa pe cealalta

| RockStar explică:

Gabicy: pai sincer nu am nimic cu nimeni si ++ prefer sa ma inteleg bine cu toata lumea happy. Deci. da ma inteleg bine dar acum decang sunt cu un baiat nu imi mai prea pasa de alti happy. doar de el :d. posibil sa fie invidioase ca stau cu baiatul acela :X.

| RockStar explică:

Goguletzu : laughinglaughing da`le dracu sincer laughinglaughing

| Eaeea a răspuns:

Te intelegi bine cu cei mai mari? daca da, sunt invidioasehappy