| Georgitha a întrebat:

Sunt noua pe aici si am o intrebare.
Cum pot deveni populara sau indragita?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prin raspunsuri folositoare si cu un limbaj adecvat varstei tale.

| GdX a răspuns:

Printr-un comportament exemplar. Dar tu fiind la liceu cel mult, te gandesti la nebunii. Fii tu insati, respecta pe toata lumea si invata bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Invatand foarte bine, fiind politicoasa, ajutandu-ti colegii si oferindu-te sa faci munca voluntara la scoala sau biserica locala.

| Nemessys a răspuns:

Si mai exact de ce vrei sa devii populara? In fine, nu prea cred ca are rost intrebarea. Pana la urma fiecare face ce vrea. Deci, in primul si primul rand, inainte de a deveni populara, trebuie sa gasesti si cum vrei sa devii, gen, in ce mod vrei sa devii. Iti zic eu ca e mult mai bine sa devii populara prin inteligenta, educatia, comportamentul tau, sau alte calitati / talente ale tale, decat sa devii populara prin,, prostie, dat din gura non-stop, tupeu, fite, spam cu poze pe Facebook, add la tot orasul, etc" Poti fi populara daca cunosti din ce in ce mai multa lume. Lume care te stie ca o persoana buna (daca esti una), sau sa te stie asa cum esti. Oricum, asta depinde si de caracterul tau. Daca esti fata cu buna educatie, atunci, recomand prima varianta, daca esti mai... mai, mai. atunci ia a2-a varianta. Cea mai (si trebuie sa recunosc asta), ar fi cu a 2-a varianta. Dar daca nu esti asa, atunci nu-ti recomand sa urmezi calea aia. Uite o vorba de la mine in leagatura cu prietenii : ma bine putini si buni decat multi si falsi.winking Sau. poti sa devii populara prin frumusete de exemplu, nu conteaza. poate sa fie orice atat timp cat lumea nu te stie ca o,, proasta". Chiar daca in ziua de azi datul din gura non-stop si tupeul sunt foarte apreciate, iar cu aceste,, calitati" poti foarte usor sa te integrezi intr-un colectiv sau sa devii populara, tot nu recomand asta. Totusi, nu poti fi placuta de toata lumea. Sau, o metoda foarte usoara ar fi sa te duci de ex. la un spectacol la care spectatori sunt colegii din scoala / liceu, iar asa o sa te cunoasca mai toata lumea big grin Si bineinteles intr-un sens bun. Desigur daca ai facut ceva bun pe scena si nu te-ai facut de ras. Ok. ultima varianta poate e cam..., dar mere. Crede-ma. Mult noroc!

| August99 a răspuns:

Sa te combini cu toti baietii sau sa pui piedica directorului pe hol. laughing