| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot deveni mai populara?

Răspuns Câştigător
| anomisanairda a răspuns:

Daca chiar vrei sa fi populara fi atenta :

In primul rand trebuie sa faci o buna impresie la prima vedere, atat prin imbracaminte, machiaj cat si prin ceea ce scoti din gura. Nu trebuie sa pari nici disperata nici prea 'cool'. Nu trebuie sa acaparezi discutia, dar nici sa taci. Nici sa razi prea tare, nici sa zambesti fals.
In al doilea rand asigura-te ca esti originala. Coafura, machiaj, imbracaminte, restaurante, cluburi totul trebuie sa fie chic, pentru ca odata ce esti popular vor aparea si barfele.si nu vrei sa iti auzi vorbe la proces cum ca pe eticheta ta scrie nike, dar de fapt iti faci cumparaturile de le marginea orasului. Invata sa iti asortezi hainele, accesoriile nu conteaza ca nu sunt de 'firma'... conteaza cum le si te porti.
O popular girl nu injura, vorbeste urat, isi bate joc de altii. Iti sta pe limba ceva? Musc-o. Te otravesti? Nu e nici un bai...
Fara fite. Sunt de prost gust.
Cel mai important e sa ai incredere in tine. Poti face asta, aia, ailalta, orice!

11 răspunsuri:
| Magnific a răspuns:

Deci laughing iti faci poze dezbracata si le pui pe FB sau pe alte site-uri si ai sa vezi ce populara ai sa fihee hee laughing e o prostie cea ce vrei sa faci fetito fi asa cum esti si nu vei avea de pierdutwinking

| BibiBri a răspuns (pentru Magnific):

Nu-s de aia

| lalalalallll a răspuns (pentru BibiBri):

Un momeeeeeentoooooo: dacă nu ești de aia, ești de cealaltă?

| Dumnezău a răspuns:

Facand o felatie tuturor baietilor pe care ii cunosti.Sa vezi ce-o sa te cunoasca dupa aia, tot orasul...

| Damasc a răspuns:

Cu siguranta ceea ce faci acum nu este o modalitate.Iti sugerez de asemenea sa faci ceea ce a spus Magnific.Succesuri!

| Bya132 a răspuns:

Câţi ani ai? 7?

| MâţulMov a răspuns:

Imparti fluturasi cu tine prin toata scoala!

| Conanry99 a răspuns:

Eu pur si simplu m-am imprietenit cu multi copii de la mine din scoala si sunt draguta cu ei si cam toata scoala ma cunoaste, incearca sa fi draguta si sa-ti faci multi prieteni

| anomisanairda a răspuns:

Cati ani ai? Banuiesc ca esti la liceu ca pe atunci se aranjeaza hormonii in stilul Feng Shui de nu le mai dai de cap...

Popularitatea e o mare prostie. Vei avea oameni pe langa tine care nu intotdeauna vor fi ' langa tine'.
Conceptul asta mi se pare atat de fals, nu iti imaginezi...
Castiga-ti respectul in randul a 3-4-10 oameni, dar pe care sti ca ii vei avea mereu langa tine, la bine si la greu. Pentru ca in fata lor vei fi mereu naturala, nu te vei ascunde precum va trebui sa o faci if u wanna be a popular girl.

| giuly a răspuns:

Iţi lipeşti pene de struţ pe fund şi faci dansul ploii pe acoperişul şcolii.

| lalalalallll a răspuns:

Necerând sfaturi despre cum să fii populară.