| deea_4363 a întrebat:

Buna:*sunt prietena cu un baiat de aproape un an, vb pe mess, la tel, ne intalneam dar doar ca amici nimic mai mult.Lui de cateva luni a inceput sa ii placa de mine, imi trimitea mesaje, ma suna dar eu eram indiferenta cu el, la fel cum sunt acum.Azi mi-a dat un mesaj sa ma intrebe ce mai fac, si din vorba in vorba mai intrebat daca am prieten, si eu i-am raspuns ca nu am si l-am intrebat si eu pe el daca are si mi-a zis ca nu are nici el, si atunci mi-a zis ca ii place de mine si daca vreau sa ne combinam.Eu i-am zis ca da acept sa ne combinam, el a fost bucuros cand i-am zis ca vreau sa stau cu el. Dar problema este ca mie nu imi place de elsad, il vad tot ca pe un amic.Nu stiu ce sa fac? credeti ca poate in timp o sa imi placa de el?, am nevoie de sfaturile voastre, sau cei care au fost in situatia mea ce au facut?

Răspuns Câştigător
| Yguaze a răspuns:

Buna! Daca tu crezi ca nu il placi si ca nu puteti avea un viitor comun ar trebui sa ii spui acum. mai tarziu o sa fie mai grav pentru el, o sa accepte foarte greu si o sa sufere. Spune-i ce simti, daca o fost amicul tau timp de 1 an o sa te inteleaga. Sper ca te'am ajutat. Funda?smug

3 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Pai, asa am facut si eu cu un prieten. Mai bine asteapta vreo 2 zile sa vezi daca simti ceva pentru el. daca nu, spune. i ca nu il vezi decat ca pe un prieten.

| Loka a răspuns:

Sunt in situatia asta.de aceea iti recomand sa lasi lucrurile asa cum sunt dar poti sa fi si putin indiferent sau daca, chiar doresti spune totul pe fata ca nu`ti place de el si il consideri un amic, nu`ti fie teama ca nu ti se poate intampla nimic, stai relaxeoh go on, eu asa as face in locul tau sau ma rog...

| Dariii a răspuns:

Eu am fost fix in situatia ta... poti sa ramai cu el, daca totusi speri ca il vei iubi cu timpul (asa am facut eu si acum il iubesc mult)
sau poti sa ii spui ca el inseamna pentru tine doar un simplu amic, pentru ca e fericirea ta in joc si nu merita sa fii nefericita cu un baiat pe care nu-l iubesti.happy. Sfatul meu:*
Pupiciii`:*