| George1337 a întrebat:

Sunt un baiat de 17 ani, am par pe piept si imi displace. L-am indepartat cu bicul dar m-am iritat, am incercat aparatul de epilat dar m-am iritat si cu acela, crema depilatoare imi displace si nu dureaza prea mult sa-mi creasca parul la loc, in jur de 3-4 zile. Am luat niste benzi depilatoare, le-am pus pe piept dupa ce le-am tinut intre maini cum se cere dar imi ramane acel gel pe piept fara a lua parul. Imi puteti spune o metoda buna de a-mi indeparta parul de pe piept si sub-brat, sau sa-mi spuneti daca fac ceva gresit cu benzile depilatoare. Multumesc, dau funda pentru cel care ma ajuta cu aceasta problema.

2 răspunsuri:
| Derkes a răspuns:

Părul de pe piept îți recomand să nu-l razi.Mai bine rămăi așa.Parul de pe sub-braț îl poți îndepărta cu bigul.

| George1337 explică (pentru Derkes):

Dar ma irit ingrozitor. Am luat un big Gillette de 75 de lei, calitatea bigului credeam ca e importanta dar tot ca la unul de 5 lei au fost rezultatele... Imi poti recomanda ceva bun, care poate sa nu ma irite?