| Mitzuk a întrebat:

am o mare problema... vreau sa imi creasca parul de pe picioare mai rar..eu ma dau cu bicul si imi creste a2a imediat..peste 2 saptamani ma duc la mare si nu vreau sa stau cu bicul in apa sa ma rad tot timpullaughing.ce imi puteti recomada? mi-e cam frica sa ma dau cu benzi sau cu aparatul.

Răspuns Câştigător
| KarinuTzaa a răspuns:

Crede-ma ca nu te doare aproape de loc cu ceara... pentru ca eu cand m-am facut prima data nu m-a durut deloc.Iti apare dupa o luna parul, crede-ma.
Bafta si astulta-ma pe mine ca stiu ce zic.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Schimbă metoda de epilat!
Ceara caldă pentru început, te faci cu 2-3 zile înainte de a pleca la mare, după epilat să dai cu un gel emolient și calmant pentru combaterea iritațiilor ce pot apărea.
Speli zonele care urmează să fie epilate cu apă și săpun și după epilat îți faci un duș după 10 ore.
Pa, pa.

| zuzyy a răspuns:

Singurele metode sunt benzile, aparatul si mai e si ceara, dar presupun ca nici asta nu vrei sa incerci.Ar mai fi cu crema (nu doare deloc dar tine cam la fel de mult ca bicul ) si apoi ar mai fi cu laser dar este foarte scump.

| Kristinukk a răspuns:

Buna,
Eu ma fac cu crema si sunt multumita de rezultate ...cam dupa 3-4 zile iti apare parulwinking. Merita sa incerci, bafta!