| Loveeh a întrebat:

Bună TPU
Acu 2 zile, tatal meu fiind beat i-a trimis mamei un mesaj de amenintare spunandu-i ca daca divorteaza de el o s-o omoare si el v-a ajunge langa cei răi,mama fiind plecata in strainatate.
Eu nu stiu ce sa zic,as putea face ceva in privinta asta?
Mama nu-l mai suportă beatoh go on s-a saturat si ea o cred,si-mi pare rau cand o văd supărata,tatal meu pleaca cu baietii si sta pana dimineata cu ei,vine si beat acasa cateodata face panarama,arunca,urla,buseste eu m-am saturat sincer de toate chestiile aste dar nici sa nu divorteze nu vreau. :l
Il iubesc e tatal meu chiar daca este asa cum e, a avut grija de mine cat timp mama a fost plecată si sinceră sa fiu nu mi-a lipsit nimic..Mereu cand trimite bani tatăl meu ii bea.oh go on
Voi ce spuneti?sadMie foarte greu sincer.

2 răspunsuri:
| Iulia20 a răspuns:

Pai e un delict ce a facut adica e destul de grav dar poate a facut asta fiind beat poate cand e normal nu face asa pai nu stiu ai incercat sai ascunzi bautura tatalui tau sa faci cumva sal indepartezi de bauturi si de iesirile cu baieti poate asa isi va reveni... sper ca te-am ajutatwinking

| JustMe88 a răspuns:

Consider ca problema asta ar trebui sa o rezolve ei pentru ca sunt adulti iar tu ar trebui sa fii ferita de toata treaba asta! Nu cred ca tatal tau va fi in stare sa puna in aplicare amenintarile dar daca il considerati in stare..ar trebui sa apelati la politie! Va fi greu pentru tine avand in vedere ca il iubesti atat de mult dar trebuie sa te gandesti si la suferinta mamei tale! Daca va lua decizia de a divorta sunt sigura ca stie bine de ce face asta! Probabil isi doreste sa te protejeze si pe tine! Fii linistita a totul va fi bine indiferent de situatie! Nimic nu e intamplator pe lumea asta