| crisscrissu a întrebat:

Am 14 ani si n prea stiu ce ar trebui sa fac la varsta mea. Adica eu stau pe pc, ma duc pe afara cu prietenii, ma uit la si fac curat. Majoritatea persoanelor imi spun ca ar trebui sa citesc si eu mai mult adica nu povesti, basme, romane lucruri despre viata chestii educative si as citii dar nu stiu ce... Si nu stiu ce sa mai fac ca nu fac lucruri foarte interesante. Nu stiu voi ce faceati la 14 ani sau ce faceti?

Răspuns Câştigător
| Anelym a răspuns:

Carti de tot soiul ai de unde alege.(gen dragoste, psihologice, intamplari reale.du-te la biblioteca si spune.i bibliotecarei sa.ti recomande niste carti, fiindca de asta e angajata) si eventual daca te plictisesti rau si chiar nu ai ce face fa.ti o pagina pe facebook in care sa postezi glume, sa pui poze cu idolul tau sau in care sa vorbesti despre o anumita tema a adolescentei de exemplu..sa abordezi un subiect legat de anii adolescentei si sa ceri parerile celorlalti big grin

6 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Apucate de un sport:practica fotbal, atletism, basket, tenis, volei, du-te la sala.
Apucate de citit si nu neaparat carti cu basme citeste pe net articole sunt foarte multe chestii interesante.

| AnnnnnaXD a răspuns:

Ar trebui sa te apuci de un sport...nu e prea tarziu. Cititul este foarte important- te va ajuta toata viata. Carti pentru varsta ta: romanele politiste scrise de Agatha Christie( incepe cu Zece negri mititei), Robinson Crusoe de Daniel Defoe, Singur pe lume, Mara de Ioan slavici, Omul invizibiletc. Incearca sa-ti faci o ocupatie: redecoreaza-ti camera.

| Anelym a răspuns:

Citeste si tu carti din astea despre adolescenti, uita.te la filme care transmit mesaje educative, iesi la strand, practica si tu un sport..chestii din asteawinking

| crisscrissu explică (pentru Anelym):

Am fost la dansuri inot, handball, volei, tenis, modeling multe acum ma ocum de chitara. Si vreau sa citesc chestii interesante, dar nu stiu ce.

| crisscrissu explică (pentru Anelym):

Multumesc mult pentru raspuns. M-ai ajutat mult raspunsul tau. :* happy

| Anelym a răspuns (pentru crisscrissu):

Spor :*

| Anelym a răspuns (pentru crisscrissu):

Carti de tot soiul ai de unde alege.(gen dragoste, psihologice, intamplari reale.du-te la biblioteca si spune.i bibliotecarei sa.ti recomande niste carti, fiindca de asta e angajata) si eventual daca te plictisesti rau si chiar nu ai ce face fa.ti o pagina pe facebook in care sa postezi glume, sa pui poze cu idolul tau sau in care sa vorbesti despre o anumita tema a adolescentei de exemplu..sa abordezi un subiect legat de anii adolescentei si sa ceri parerile celorlalti big grin