| DreamMyLove a întrebat:

Bună TPU!
Am 15 ani şi sânii mei sunt foarte mici. aproape inexistenţi.Ce aş putea să fac? Şoldurile sunt generoase şi fundul bombat, dar bustul mai puţin..Majoritate fetelor de vârsta mea au sânii dezvoltaţi ..Am 1,64 şi 46 kg. Dacă m-aş îngrăşa.mi-ar creşte şoldurile thinking
Deci ce aş putea să fac să-mi crească sânii, nu fundul?

4 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Draga mea, în caz că ai sânii mici, dar șoldurile și fundul generoase, țin să te anunț că e doar grăsime în șoldurile alea și în fundul tău:)
Pentru că din moment ce ai mai mult pe șolduri/fund, e clar că te-ai îngrășat ''cu grăsime'' și totul s-a depus acolo.
Dacă ai fi încercat prin sală/exerciții, ai fi văzut că era altfel.
Pentru că să știi că arată foarte caraghios să fi mică tare la piept, iar când coborî în jos să te mărești dintr-o dată.

Dacă nu îți mai cresc sânii pe parcursul anilor, ar fi bine să slăbești la șolduri/fund (prin exerciții) și astfel bustul tău ar fi cât de cât egal cu șoldurile tale.

Altfel riști să arăți așa, să ai corpul tip pară:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Ca a doua tipă din imagine.

Să-ți crească sânii, nu prea cred că există modalități.
Ai putea merge la sală să-ți lucrezi pieptul, ți s-ar dezvolta ''pectoralii'' și astfel bustul tău va căpăta un aspect de un bust mai generos.

Și crede-mă, s-a întâmplat pe pielea mea.
Am evitat un an cât mai mult sutienele.
Adică le purtăm doar la haine mai transparente, și când era nevoie.
Și crede-mă că chiar s-a văzut o diferență.

Pur și simplu, dacă ai sânii ''lasati'', așa, liberi, fără să stea sufocați acolo într-un sutien, sunt șanse mai mari să îți crească.
Nu te lua după persoanele care spun că dacă nu porți sutien ți le lasă sânii.
E o prostie.
Din moment ce ai sânii mici n-au cum să se lase.
Singurele persoane cărora li se lasă sânii dacă nu poartă sutien, sunt acelea cu sânii foarte mari care chiar au nevoie de un sutien pe post de suport :))

Și din contra, fetele cu sânii mici care poartă foarte mult un sutien d-ăla care îți ridică sânii până la bărbie riscă să capete niște sâni ''flescaiti'' cum se mai zice:)))))

Și alimentația e importantă!
Încearcă cât mai multe fructe ( banane ) în special :)
Conțin multe vitamine și au tendința să îngrașe. Iar astfel, de la o alimentație sănătoasă, te poți dezvolta:)

Succes.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveForShania):

In aceeasi situatie sunt si eu (doar cu sanii ) si de multe ori mi s-a spus ca sa port sutien doar la orele de educatie fizica (sa nu mi se lase muschii atunci cand sar sau alerg) dar doar la educatie fizica... e bine?

| LoveForShania a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună.
Da,e bine.
Deoarece atunci când faci sport trebuie oricum să porți, și pentru că ți se pot lăsa mușchii,dar mai mult pentru că îți sar,și e ffff incomodlaughing),crede-mă.
Mai ales când te pune să sari,să alergi f repede sau nu știu,alte exerciiti de genu' asta,îți sar sânii pe acolo, e chiarr enervantlaughing
Sutien/bustieră.
Dar bustieră de-aia specială pentru sport.

Cum am zis și mai sus,dacă toată ziua bună ziua îți ții sânii cei micuți într-un sutien de ăla push up,care ți-i ridică până la bărbie,că să pară mai mari,sânii o să-și piardă din elasticitate+ e logic că nu-ți mai cresc așa mult.

Sutienul all day+all night e potrivit pentru fetele cu sânii chiar mari,sau pentru cele care au la sâni o formă mai ''ascutita'' și se vede foarte urât la orice bluză.

Dar în rest,eu port sutienul la sport, și la o bluză care e nevoie,gen una mai transparentă, una elegantă, sau când mergi undeva unde se dansează etc., atunci da trebuie.
În rest, în zilele de zi cu zi, nu văd de ce ar fi nevoie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveForShania):

MS! Mi-a fost de mare folos sfatul tau ( si da am observat ca l-am putrat 2 zile -cand am avut sport- si dupa ce l-am dat jos... ma cam dureau... MS MULT!